İzmir’den AB’ye akredite ilk vakıfı

Kuruluşunun 31’inci yılını kutlayan İnci Vakfı, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) için akredite oldu.

İzmir’den AB’ye akredite ilk vakıfı

İnci Vakfı, Avrupa Birliği Bakanlığı’na bağlı Ulusal Ajans’ın projesiyle İzmir’in AB’ye akredite ilk vakfı oldu.

Bu akreditasyonla İnci Vakfı, Avrupa Birliği'nin içinde ve dışında çeşitli gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen AGH’ye ‘Gönderen’,‘Ev Sahibi’ ve ‘Koordinatör’ kuruluş başlıklarında destek verecek. 

AGH programı ile 17-30 yaşları arasında yüzlerce genç, mezuniyet ve dil yeterliliğine bakılmaksızın, 1 yıla kadar Avrupa'da diledikleri bir ülkede gönüllü faaliyetlerde yer alarak yabancı dillerini geliştirme imkânına sahip oluyor. Bunun yanı sıra, kültürlerarası iletişim becerilerini arttırarak, yeni ortamlarda çalışıyor ve bu sayede döndüklerinde kazandıkları özgüven sayesinde iş piyasasında seçeneklerini çeşitlendirebiliyor.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı - İNCİ VAKFI, merhum Cevdet İnci tarafından kurulduğu 1985 yılından beri, ‘toplumda yaşam boyu eğitim’  felsefesiyle faaliyet gösteriyor.‘Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet’  sloganıyla, eğitim - öğretim ekosistemini iyileştirme amacıyla çalışıyor. İNCİ VAKFI, süregelen örnek projelerini, Avrupa Birliği programlarıyla yaygınlaştırmaya ve toplumsal gelişime katkıda bulunmaya devam ediyor. Vakfın ana faaliyet alanları aşağıdadır: 

-        Okul binaları ve öğrenci yurtları yaptırıldı (Adnan Menderes Üniversitesi, Karacasu Memnune Yarenci İnci Meslek Yüksek Okulu ve Sultanhisar Meslek Yüksek Okulu Cevdet İnci Bloğu, Kredi ve Yurtlar Kurumu Sultanhisar Yurdu).
-        2016-17 eğitim öğretim yılında, ekonomik destek ihtiyacı olan, başarılı 545 öğrenciye eğitim bursu sağlandı. 
-        İzmir’in dezavantajlı bölge okullarında ve kent meydanlarında, 2015 Nisan’ından bugüne kadar 32 bin kişiye “Gezici Kütüphane” hizmeti verildi.
-        Deneyimli gönüllüler bu okulların velilerine yönelik yapılan eğitim faaliyetleri ile 4 bin ebeveyne ulaşıldı. 
-        2015 yılında oluşturulan Barış için Müzik Vakfı’nın ilk İzmir Çocuk Orkestrası, İnci Vakfı Orkestrası adıyla çalışmalarına devam ediyor. 
-        İş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2012 yılında kurulan İnci Akademi’de bugüne kadar 5000’in üzerinden çalışana, 350 farklı konu başlığında 9400 saat eğitim verildi. 
Alican Esenci 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568