Kadın liderler biraraya gelecek!

Ekonomide Kadının Rolü Zirvesi

Kadın liderler  biraraya gelecek!

Kadınların iş hayatına kazandırılması konusunda 2007 yılından bu yana önemli çalışmalar yürüten Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), kadının ekonomide ve toplumda hak ettiği yeri alması ve iş yaşamında cinsiyet eşitliğinin en iyi seviyeye gelmesine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl ilk kez Sürdürülebilir Ekonomide Kadının Rolü Zirvesi’ni düzenliyor.

Zirve kapsamında yapılacak üç ana oturumda, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamada Özel Sektörün Rolü’, ‘Kadın Girişimciliği: Ekosistemin Parçası Olmak’ ve ‘Kadın Neden Güçlendirilmeli?’ başlıkları mercek altına alınacak. 

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu ev sahipliğinde 14 Kasım’da İstanbul Conrad Otel’de gerçekleştirilecek zirvenin açılış konuşmalarını TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yapacak. Zirveye Nur Ger, Nilüfer Çağatay, Liel Even Zohar, Lalla Oumnia Sbai El Hassani, Demet Özdemir, Gamze Cizreli, Leyla Alaton, Sanem Oktar, Zeynep Bodur Okyay, Hülya Gedik Sadıklar ve Ganire Paşayeva gibi Türkiye ve dünyadan iş ve sivil toplum dünyasının önde gelen kadın yöneticileri katılacak.

Açık: Kadının toplumdaki yerinin iyileştirilmesini amaçlayan tüm projelerin doğal paydaşıyız

Ekonomik ve sosyal olarak güçlü bir toplumun ancak toplumun yarısını oluşturan kadınların, yaşamın her alanında ve karar alma mekanizmalarında erkeklerle eşit etkinlik düzeyinde yer almaları ile mümkün olabileceğini belirten TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “TÜRKONFED İDK Komisyonu olarak bu bakış açısıyla Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan kadının toplumdaki yerinin iyileştirilmesini amaçlayan tüm projelerin doğal paydaşıyız. Kadın konusunda ulusal ve uluslararası bir kamuoyu oluşturacak içerikte planlanan bu zirveden elde edeceğimiz verilerin, devam edecek çalışmalarımız için önemli bir milat oluşturacağına inanıyoruz” dedi. Necla Yılmaz
 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568