Kipa'dan tekstilde yeni marka

Dış dünyaya kapalı bir yaşam süren Doğu Asya ülkelerinden Kuzey Kore, EXPO 2016 ile Antalya’da dünyaya açılıyor…

Kipa'dan tekstilde yeni marka
Dış dünyaya kapalı bir yaşam süren Doğu Asya ülkelerinden Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, EXPO 2016 Antalya’da dünyaya açıldı.

EXPO 2016’da iç ve dış mekân bahçelerinde Kuzey Kore’ye ait birçok kültürel unsurun tanıtımı yapılırken, en dikkat çekici unsur ise sergilenen pullar oldu.


Türkiye’nin ilk EXPO’su “EXPO 2016 Antalya”nın resmi katılımcıları arasında yer alan Kuzey Kore, açtığı stantlarda birbirinden özel ve ilginç pul koleksiyonları sergiliyor. Koleksiyoncuların ilgi gösterdiği pullar tek tek ya da albüm olarak satın alınabiliyor. Satışı yapılan pullar arasında EXPO 2016 Antalya anısına yaptırılan pullarda yer alıyor. 

EXPO 2016 Antalya’ya katılım sağlayan Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nden gelen pullar, ülkenin tarihini, yaşamını, doğal ve kültürel kaynaklarını yansıtıyor. Meraklıların ilgisini çekecek pullar arasında ülkeye özgü kuşları, hayvanları, çiçekleri, orkideleri anlatan pul albümlerinin yanı sıra Koreli sanatçıların resimlerinden oluşan pul koleksiyonu da ilgi görüyor. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin 70 yıllık tarihini anlatan pul albümü ise adeta ülke tarihine ışık tutuyor. İçerisinde 240 pulun bulunduğu albüm 120 TL’ye satılıyor. 

Sergilenen ve satılan pullar arasında EXPO 2016 Antalya’ya özel olarak bastırılan anı pulları da yer alıyor. EXPO 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe ile sembol çiçek şakayığın da yer aldığı pullar 2 ile 5 TL’ye satılıyor. 
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin yelpaze, ülkeye özgü kolye ve bileziklerin yanı sıra yerel kıyafetler giyen bebekler ve kartpostallar da sergileniyor.


Aylin Döldöş - Oğuz Sarıpınar & Özüm Özdemir 
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568