Küreselleşmede yeni boyut

2016'nın 1 Temmuz’unda, Fransız tohum şirketi Vilmorin S.A. ile Japon tohum şirketi Mikado Kyowa Seed Co.Ltd, Limagrain Grup* çatısı altında yeni bir iş birimi olarak Vilmorin-MKS'yi hayata geçirdi.

Küreselleşmede yeni boyut

Bu ortak stratejinin oluşturulmasında, iki şirket arasındaki 15 yıllık başarılı işbirliği ve çok sayıda birbirini tamamlayıcı hizmet rol oynadı.

İki şirket arasındaki operasyonel birleşme, Asya'daki büyümesini hızlandırmayı amaçlayan Limagrain Sebze Tohumları’nın stratejik girişimlerinin bir sonucu olarak doğdu. Limagrain Sebze Tohumları CEO'su Damien Bourgarel'e göre, "söz konusu ortaklık, her iki tarafın da kendi gelişimleri için gerekli kritik büyüklüğe erişmesini ve Asya kıtasındaki varlıklarını güçlendirmeyi amaçlıyor". Yeni biriminin yönetimi ise Rodolphe Millet'e (CEO ve Vilmorin'in eski CEO'su) ve Vincent Supiot'a (Mikado Kyowa Seed’in Genel Müdür Yardımcısı ve eski CEO'su) emanet edildi.

Mikado Kyowa Seed’in Asya’daki güçlü temellerine dayanan ilişki ağı ve Vilmorin’in güçlü uluslararası konumu sayesinde, Vilmorin-MKS varlığını beş kıtaya taşıyor. 12 ülkeye yerleşen ve Vilmorin ile Mikado Kyowa Seed olarak iki güçlü ticari markayla, Vilmorin-MKS, pozisyonunu ve pazar yakınlığını güçlendiriyor. 

Vilmorin-MKS sebze sektörünün paydaşlarına geniş, benzersiz ve özgün ürün yelpazesi içinde yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler sunuyor. Bu yelpaze içerisinde havuç, beyaz hindiba, marul, domates, biber, bal kabağı, beyaz turp ve taze soğan gibi stratejik ürünler de yer alıyor.


“İki şirket arasındaki işbirliği geçmişi, birbirlerini çok iyi tanıyan takımların, aynı girişimcilik ruhunu, cesareti ve mükemmellik değerlerini paylaşmalarını sağladı” diyen Vilmorin-MKS CEO'su Rodolphe Millet, bu birleşmenin kökleri Fransa ve Japonya'da olan küresel bir tohum şirketi yaratmak açısından benzersiz ve çok önemli bir fırsat olduğunu, Vilmorin-MKS’nin bu çeşitliliğin verdiği güvenle pazar, müşteri ve çalışan yakınlığı üzerinde çalışmaya devam edeceğini kaydediyor.
İpek Arslan


 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568