Mersin’de Rotaryenler Atatürk’ü andı

Mersin Akdeniz Rotary Kulübüdüzenlediği muhteşem bir balo ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Mersin’de Rotaryenler Atatürk’ü andı

Atatürk’ün hayatının anlatıldığı belgeselin sunulduğu gecede, Zeybek gösterisinin ardından söylenen 10. Yıl Marşı ile Atatürk sevgisi bütün varlığıyla salonda hissedildi. 

Mersin Akdeniz Rotary Kulübü, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıl dönümünde Mersin Rotary Kulübü, Mersin Toros Rotary Kulübü, Mersin Kızkalesi Rotary Kulübü, Mersin Lamos Rotary Kulübü, Tarsus Rotary Kulübü ve Mersin Olba Rotary Kulübü ile birlikte bir anma gecesi düzenledi. 

Mersin HiltonSA’da gerçekleşen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Toplantısı, “Rotary insanlığa hizmet eder” teması ile açıldı. Bir gün her canlının öleceği dile getirilen gecede; Atatürk’ün ölümün ötesine geçenlerden olduğu vurgulandı. 


10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliğinde; Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan belgesel sunuldu.

‘BEN SENİ HİÇ GÖRMEDEN SEVDİM’
Atatürk’ü anlatan; ‘Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim’, ‘Ankara’nın Taşına Bak’, ‘Yiğidim Aslanım’ şarkılarının klipleri sinevizyon ile sunuldu. Gecede Rotaryenlerden oluşan bir ekip, Atatürk’ün çok sevdiği bilinen ve O’nunla özdeşleşen Zeybek oyununu oynadı. Atatürk’ün sevdiği şarkıların çalındığı baloda; geceye katılan konuklar Türk Bayrakları eşliğinde 10. Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan söylerken; Atatürk sevgisi ve O’na duyulan özlem bütün varlığıyla salonda hissedildi. 


Akdeniz Rotaract Kulübü Başkanı Neslihan Uslu, “Ebediyete intikalinin 78. Yılında Atamızı bir kez daha özlemle andık” dedi. Geceye; Mersin Akdeniz İnteract Kulübü Başkanı Buket Gök ile Mersin Akdeniz Rotaract Kulübü Başkanı Başar Akın Giray da katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568