Nuray Ekinci, AIESEC İzmir’de  "Takım Koçluğu" eğitiminde

Profesyonel Koç- Eğitimci-Konuşmacı Nuray EKİNCİ,AC İzmir ve AIESEC İzmir’de ...

Nuray Ekinci, AIESEC İzmir’de  "Takım Koçluğu" eğitiminde

Profesyonel Koç- Eğitimci-Konuşmacı Nuray EKİNCİ, takım koçluğu deneyimini yaşamak ve yaşatmak ve başarı grafiğini yükseltmek amacıyla 19 Nisan 2017 saat:18.30’de AC İzmir ve AIESEC İzmir şubesinde gençlerle buluştu…

ICF ve AC derneklerinin üyesi olan Profesyonel Koç- Eğitimci-Konuşmacı Nuray EKİNCİ ; , AC nin Aiesec ile ortak yapılan” Sosyal Sorumluluk” çalışmasına olarak bu eğitimi gönüllü verdiğini, katılımcı gençlerin burada. Uygulamalı olarak burada birçok sorunun yanıtına ulaşmalarını sağlarken; 

Takım koçluğu nedir? 

Koçun kullandığı metotlar nelerdir?

Takımda koçun yeri nedir? 

Takım lideri olmak ve koç enstrümanları nasıl birleştirilir? 

Takımda koç neden gereklidir? Vs. gibi soru ve sorulara yanıtlarla buluşmalarını sağlandı.

Bir sosyal sorumluluk çalışması olarak bu eğitimi gönüllü verdiğinin altını çizen Nuray EKİNCİ’de geçen iki saat sonrasında gençler gibi mutlu ve sevecendi.

AIESEC HAKKINDA:

AIESEC, gerçekleştirdiği değişim programlarıyla toplumda pozitif etki yaratmayı amaçlayan, gençler tarafından yürütülen dünyanın en büyük gençlik organizasyonudur. 1948 yılında kurulan gençlerin kendi potansiyellerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri uluslararası bir platformdur. Vizyonu barışı sağlamak ve insan potansiyelini en verimli şekilde kullanmaktır. Amacı ise sunduğu değişim fırsatları ile dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmektir. 

1954 yılından beri Türkiye’de aktif faaliyetlerini sürdüren AIESEC, dünyada 127 farklı ülkede faaliyet göstermektedir. 18-30 yaş arasındaki gençlere global ve pratik tecrübeler sunarak dünyayı farklı açılardan görmelerini amaçlarken, değişime açık bireyler olmalarına da katkı sağlamaktadır. 

Sunduğu Yurt Dışı Fırsatları  ve Liderlik Deneyimleri 

Uluslararası Kurumsal Stajlar (Global Talent):  Üniversiteden yeni mezun olmuş gençlerin uzmanlaşmak istedikleri alanlara uygun olarak yurt dışında profesyonel bir tecrübe etmelerini amaçlayan uluslararası bir programdır. Teorik bilginin pratiğe döküldüğü Global Talent ile yeni mezun adaylar global firmalarda ya da küçük işletmelerde yetkinliklerine uygun olarak kazandıkları bu profesyonel tecrübenin yanında uluslararası bir çalışma ortamında bulunarak iş hayatında rakiplerinden bir adım öne geçerler.

Uluslararası Girişimcilik Stajları (Global Entrepreneur): Global Entrepreneur 3-4. sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara yurt dışında start-upların dünyasına katılarak uluslararası bir profesyonel tecrübe edinme fırsatı sunmaktadır. Bir staj programı olmanın da ötesinde katılımcılarının liderlik özelliklerini geliştirmek üzere oluşturulmuş bu tecrübe ile 6-8 hafta boyunca pek çok ülkedeki Start-Up’larda çalışma fırsatı bulabilirsiniz.


Uluslararası Toplumsal Gelişim Stajları (Global Volunteer): Global Volunteer, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkı sağlayan uluslararası en büyük program ile farklı bir ülkede gönüllü olarak 6-8 hafta süren projelere katılım göstererek kişisel gelişimine katkıda bulunduğun,yurt dışında aileler ile yaşayıp, farklı kültürlerden oluşan takımlarla çalıştığın, bu süreçte konfor alanının dışına çıkarak güçlü ve zayıf yönlerini tecrübeler yaşayarak öğrendiğin bir yurt dışı programıdır. 

Yurt dışı fırsatlarının dışında, bulunduğunuz şehirdeki AIESEC şubesine katılarak siz de AIESEC üyesi olabilir, genç liderler tarafından yürütülen bu organizasyonun bir parçası olabilirsiniz. Ya da yurt dışından ülkemize gelen farklı kültürden gençleri kısa dönem veya uzun dönem evinizde ağırlayabilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak ve staj programlarımızdan yararlanmak için aiesec. org.tr sitesini ziyaret edip kayıt bırakabilirsiniz. 

Yakamoz YAKUT

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568