Sabancı topluluğu 7. Denetim günü yapıldı

Yedinci Sabancı Denetim Günü, 29 Mayıs 2107 Pazartesi günü Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen’in de katılımıyla Sabancı Center’da düzenlendi.

Sabancı topluluğu 7. Denetim günü yapıldı

Etkinlik, “Kişisel Verilerin Korunması” ana temasıyla Topluluk iç denetim, risk ve uyum birimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Denetim Günü’nün açılış konuşmalarını yapan Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen ve Sabancı Holding Denetim ve Uyum Yönetimi Başkanı Bülent Bozdoğan kişisel verilerin korunması, siber güvenlik ve denetim mesleğinin gündemindeki diğer önemli konularını ele aldılar.

Toplantı’nın açılış konuşmasını yapan Göçmen şöyle dedi: ”İç denetim birimleri, şirket denetim komitelerinin görevlerini yerine getirmesinde önemli bir destek sağlamaktadır. İç denetim birimlerinin etkin çalışması bu açıdan denetim komitelerinin etkinliğinin artırılmasına yardımcı olacaktır. Denetçilerin görevlerini yerine getirirken bağımsızlıklarını korumaları ve objektif şekilde davranmaları temel bir ilke olmalıdır.”

Etkinliğin sabahki bölümünde, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun iş dünyasına getirdiği düzenlemeler ve iç denetime etkileri konusunda uzman konuşmacıların sunumlarına yer verildi. İç denetçilerin kişisel verilerin korunması konusunda yapacakları denetim çalışmalarında ele almaları gereken önemli konu başlıkları katılımcılarla paylaşıldı.

Etkinlikte ayrıca Sabancı Holding’te yürütülen Kişisel Verilerin Korunması konusundaki yasal uyum projesinde yapılan çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgiler verildi. 

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise Topluluk iç denetim birimlerinin iyi uygulamalarına yer verildi ve davranış bilimleri uzmanı konuk konuşmacı Mehmet Auf iç denetçiler için ikna ve iletişim becerileri konusunda bir sunum yaptı. PwC Türkiye Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Hizmetleri Lideri Burak Sadıç kişisel verilerin korunmasında siber güvenlik uygulamaları ve şirketlerin karşılaştığı riskler konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

sezen SAVAŞGÖREN

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568