Suriyeliler İçin 14 İlde başlıyor

Habitat Derneği’nin, Suriyeli mültecilerin ekonomiye kazandırılması için hayata geçirdiği İMECE Programı kapsamında Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimleri verilecek.

Suriyeliler İçin 14 İlde  başlıyor

Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin kendi iş imkânlarını oluşturmalarını hedefleyen girişimcilik programı, Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNCHR) ile birlikte yürütülüyor. 

Uluslararası Boyutta Bir Pilot Uygulama
Sürdürülebilir bir proje olarak planlanan İMECE Programı hakkında bilgiler veren Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “Suriyelilerle ortak bir gelecek inşa etmek için geliştirilen İMECE Projesi için 24 aylık bir pilot program hazırladık. Bu pilot programı Türkiye’de deneyimledikten sonra, uluslararası boyutta göç ve kalkınma odaklı bir model yaratıp farklı ülkelere yaygınlaştırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.  

İş Hukuku’ndan, Teknolojiye Kadar Her Alanda Eğitim
İMECE Programı dahilinde, Aralık ayı boyunca 14 ilde Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimleri gerçekleştirilecek.


Bu çalışma ile Suriyeli katılımcıların yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmesi; fikir analizi, rakip analizi ve mali tablo analizlerini inceleme ve anlamlandırma becerisi elde etmesi; SWOT analizini öğrenmesi ve kendi fikirlerini topluluk karşısında sunabilmeleri için sunum becerileri geliştirmesi sağlanacak.


Aralık ayında tamamlanacak Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimlerinin ardından Girişimcilik ve İnovasyon, İş Fikri Üretme, İş Hukuku, Pazar Analizi, İş Modeli Oluşturma, Finans ve Kaynak Yönetimi, Finansal Okuryazarlık ve Teknoloji gibi dersler de verilecek.

Müfredat hakkında açıklamalarda bulunan İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “Katılımcılara yenilikçi iş fikirleri nasıl geliştirilir, iş fikrinin müşterisi kimdir, satış pazarı nerededir gibi eğitimler veriyoruz.

Ayrıca, müfredat dâhilinde hukuki ve bürokratik destek de verilerek, Türkiye’de bir işletme kurmak için tamamlanması gereken hukuki süreçlerin neler olduğu hakkında bilgiler de anlatıyoruz.” dedi.


Eğitim takvimi ise şu şekilde;
1    Gaziantep    : 29 Kasım Salı
2    Adıyaman    : 30 Kasım Çarşamba
3    Şanlıurfa    : 1 Aralık Perşembe 
4    Mardin        : 3 Aralık Cumartesi
5    Muğla        : 5 Aralık Pazartesi
6    İzmir        : 7 Aralık Çarşamba
7    Bursa        : 8 Aralık Perşembe
8    İstanbul    : 11 Aralık Pazar
9    Ankara        : 15 Aralık Perşembe
10    Konya        : 20 Aralık Salı
11    Kayseri    : 21 Aralık Çarşamba 
12    Hatay        : 26 Aralık Pazartesi
13    Adana        : 28 Aralık Çarşamba
14    Mersin        : 30 Aralık Cuma
Hatice Kumalar        
Rana Gürarı 


 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568