Tatilde rahatlamanın yöntemleri

Katılımcıların yüzde 25’i ise tatile dair en büyük stres kaynağının, tatil yapacakları yere gidene kadarki süreç olduğunu söylüyoR

Tatilde rahatlamanın yöntemleri
HABERİN GALERİSİ
Momondo' da tatil keyfi

Momondo' da tatil keyfi

Her dört kişiden biri tatil öncesi yolculuk yaparken strese giriyor. Seyahat nedeniyle en çok stres yaşayanlar yüzde 37’yle ABD’lilerken, an az strese girenler yüzde 17’yle İspanyollar. 

RAHATLAMAYI EN İYİ 36-55 YAŞ GRUBU BİLİYOR

Araştırmanın en ilginç sonucu ise Türkiye’nin yüzde 15’inin tatildeyken dahi rahatlamakta güçlük çektiğini ortaya koyması. Tatil sırasında en çok strese girenler 18-22 yaş grubundaki turistlerken, tatilin tadını en çok diğer yaş gruplarından daha az strese giren 36-55 yaşları arasındakiler çıkarıyor. Diğer ülkelere bakıldığındaysa, tatil sırasında en az Almanların (yüzde 7), en çok ise ABD’lilerin (yüzde 22) strese girdiğini görülüyor. 

TATİLDE RAHATLAMA YÖNTEMLERİ

momondo Türkiye Sözcüsü Serpil Öztürk, araştırmayı şu sözlerle yorumluyor: “Tatil, gündelik yaşantımızdan bir süreliğine dahi olsa kopmak, yeni şeyler keşfetmek ve en önemlisi rahatlamak için önemli bir fırsat. Bu nedenle planlama aşamasında strese girmemeleri ve en uygun fırsatları bulabilmeleri için, tüm tatilcilere seyahatlerini önceden planlamalarını tavsiye ediyoruz. Yolculuk aşamasını daha kolay hale getirmek içinse, hafif bir bavulla yola çıkmanızı, yola çıkmadan önce bavulunuzun ağırlığını tartmanızı ve uçuş günü erkenden havaalanına gitmenizi öneriyoruz. 


“ALTIN KURALI UNUTMAYIN”

Öztürk şöyle devam ediyor: “Diğer yandan tatildeyken bedenimizin yanı sıra beynimizin de dinlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Bir süreliğine dahi olsa iş ile alakalı e-mail trafiğinden uzak kalmak, ciddi şekilde rahatlamanızı sağlayabilir. Tatilde rahatlamanın altın kuralı ise beklentileri doğru bir şekilde yönetmek. Elbette ziyaret edilecek şehirdeki tarihi zenginlikleri, müzeleri ve tüm güzel restoranları ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ancak kısıtlı süreye çok fazla sayıda aktivite sıkıştırmak yorulmanıza neden olabilir. Ancak önceliklerinizi belirleyip o doğrultuda hareket ettiğiniz taktirde gerçek bir rahatlama deneyimi yaşayabilirsiniz.”


momondo hakkında:
momondo.com.tr uçak bileti, otel ve kiralık araçlar için en iyi fiyatları bulabileceğiniz ücretsiz, bağımsız ve global bir seyahat arama sitesidir. Bugüne kadar birçok ödül alan momondo, sektör öncüleri CNN, New York Times ve Daily Telegraph tarafından tavsiye edilmiştir. Genel müdürlüğü Kopenhag’ta olan momondo 31 ülkede hizmet vermektedir. momondo’nun iPhone, Android için ücretsiz uygulamaları bulunmaktadır.
Artanç SAVAŞ


 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568