TEB, BAI Ödülleri’nde finale kaldı

TEB, BAI Ödülleri’nde  finale kaldı

Kurum içinde ve ülke genelinde farklı platformlarda hayata geçirdiği çalışmalarla inovasyonu geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik önemli adımlar atan TEB, sektörde ‘ilk’ olarak hayata geçirdiği inovatif çalışmaları ve uygulamalarıyla ulusal ve uluslararası çapta saygın kuruluşlar ve ödül programları tarafından değerli ödüllere layık görülüyor. Son olarak TEB, finansal hizmet ve bankacılık yönetimi alanında dünyanın en saygın kurumlarından Bank Administration Institute (BAI) tarafından, inovasyon alanında verilen BAI Global Banking Innovation Awards kapsamında 3 ayrı kategoride finalist oldu. 

TEB Kadın Bankacılığı ve HIPPO projesiyle 2 kategoride ‘en inovatif’ olmaya aday

İnovasyon anlayışını Türkiye’de ilk kez banka bünyesinde ayrı bir departman oluşturarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı’na aktaran TEB, kadın patronlara odaklanarak iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele alan çalışmalarıyla başvurduğu “Sosyal ve Toplumsal Etkide İnovasyon” (Innovation in Societal and Community Impact) kategorisinde finalde yarışmaya hak kazandı.

TEB, satış ekiplerinin performanslarını daha eğlenceli, daha pratik ve daha motive edici bir şekilde takip etmelerine olanak sağlayan HIPPO adlı oyunlaştırma tabanlı online platform projesiyle de “İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim” (Innovation in Internal Process Improvement) kategorisinde finalistler arasında yer alıyor.

TEB, ‘En İnovatif Banka’ adayı 
Ayrıca TEB, yarışma genelinde tüm kategorilere yapılan yüzlerce başvurunun değerlendirilmesiyle belirlenen “Yılın En İnovatif Bankası” (Most Innovative Bank of the Year) kategorisinde de finalistliğe layık görüldü. 

2011 yılından bu yana finans sektörünün en iyilerini belirleyen BAI Global Banking Innovation Awards’ta bu yıl yapılan değerlendirmeler sonucunda, finansal anlamda inovatif ve ileri görüşlü bulunan toplam 15 banka finalist olarak belirlendi. Yüzlerce global başvurunun içinde 3 kategoride finale kalmayı başaran TEB finale kaldığı kategorilerde 4 banka ile rekabet edecek. Kazananların 5 Ekim’de duyurulacağı BAI Global Banking Innovation Awards’ta, ödüller Chicago’da düzenlenecek törenle takdim edilecek.

BAI Global Banking Innovation Awards Hakkında

Düzenlendiği 6 yıl boyunca 540’tan fazla global finans kurumundan 1000’den fazla adayın ödüllendirildiği BAI Global Banking Innovation Awards’ta 2011 yılında, başvurular yalnızca iki kategoride değerlendirilirken;  günümüzde firmalar, 6’sı inovasyonla ilgili, 3’ü genel olmak üzere toplam 9 kategoride yarışabiliyor.  Finans sektöründeki en inovatif firmayı seçme amacıyla başlatılan ödül programı, yapılan inovasyonların sürdürülebilir bir şekilde yayılabilmesi için tüm firmaların birbirinden beslenmesi gerektiği düşüncesiyle her yıl düzenleniyor.Barış Durukan

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568