Tokyo’da Türkiye’yi Anadolu Sağlık Merkezi temsil etti

 “International Society for Quality in Healthcare” (ISQua) adlı kuruluşun 16-19 Ekim tarihlerinde Tokyo-Japonya’da düzenlediği uluslararası kongreye tüm dünyadan kurumların ilgisi büyüktü.

Tokyo’da Türkiye’yi Anadolu Sağlık Merkezi temsil etti

Johns Hopkins Medicine dahil dünyadan pek çok önemli sağlık kuruluşunun katıldığı kongrede Türkiye’den ise sadece Anadolu Sağlık Merkezi vardı.

Kongrede bir panele katılan Anadolu Sağlık Merkezi Genel Direktörü Türkan Özilhan Tacir, Hasta Odaklı Bakım konusunda gerçekleştirdikleri yeniliklerden, projelerden, özellikle de Hasta ve Yakınları Danışma Kurulu faaliyetlerinden söz etti.

Anadolu Sağlık Merkezi Klinik Kaliteden Sorumlu Tıbbi Direktör Yardımcısı Dr. Hişam Alahdab ise Anadolu Sağlık Merkezi’nin Onkoloji alanında hasta güvenliği kültürünü artırdığı CUSP (Comprehensive Unit Based Safety Program - Kapsamlı Bölüm Bazlı Hasta Güvenliği Programı) tecrübesine değindi. 


Kongrede ağırlıklı olarak “inovasyon” konuşuldu 
Dünyanın her yerinden fikir ve tecrübelerin paylaşıldığı kongrede ağırlıklı olarak inovasyon konularının tartışıldığını söyleyen Tacir, “Hastanemiz kurulduğu 2005 yılından bu yana özellikle hasta güvenliği, klinik kalite ve hasta odaklı bakım prensiplerine sadık kalarak dünya standartlarında sağlık hizmeti sunuyor, ‘Sağlığın Merkezi’ olma hedefiyle hızla ilerliyoruz. Özellikle de kanser ve kalp hastalıklarının tedavisi konusundaki donanım ve deneyimimiz bizi bir adım daha ileriye taşıyor. Onkoloji Merkezi ve Kalp Sağlığı Merkezi’mizdeki güçlü ekibimiz ve hasta odaklı bakım felsefemizle fark yaratıyoruz” dedi. Kongreye hastaların da katıldığını anlatan Tacir, “Birçok hastanın tecrübesini kendi ağzından dinleme fırsatı yakaladık. Ayrıca panele katılan 3 farklı ülkede yaşanan hasta odaklı bakım ile ilgili tecrübeleri, hasta güvenliğine ve hasta memnuniyetine olan katkılarını değerlendirdik” dedi.Damla Gökçen Gümüş
Ayşe Sorucu – Müşteri 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568