Türkiye, geleceğini çocuklarında görüyor

Yavuz Ekrem Acar / İSTANBUL Türk insanı en çok, “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” dedi!

Türkiye, geleceğini çocuklarında görüyor

AvivaSA, 10. Yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanlar, gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. (yüzde 67). Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denilen şey ise, en yüksek oranda (yüzde 34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu.

Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi.

Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.  

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lideri AvivaSA, yeni marka konumlandırması “Yarın Şimdiden Güzel”i desteklemek ve ülke olarak son 10 yıldaki başarılarımız için hafıza tazelemek amacıyla Ağustos ayında başlattığı “Türkiye’nin 10 yılı” isimli dijital iletişim projesini, yaptırdığı bir araştırma ile destekledi.

Türkiye’nin 23 yaş üstü kentsel nüfusunu temsil eden grup üzerinde, CATI (Bilgisayar destekli telefon anketi) çoklu yanıt yöntemi kullanılarak, Yöntem Araştırma Danışmanlık işbirliğinde gerçekleştirilen araştırmadan önemli bulgular elde edildi.

Türk insanı en çok, “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” dedi!
“Türkiye’nin 10 Yılı” araştırmasında, Türk insanının yüzde 34’ünün, “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” fikrine öncelik verdiği ortaya çıktı. Önem sıralamasında, “Keşke geleceğim için daha fazla birikim yapsaydım” ve “Keşke çocuklarımın geleceği için daha fazla birikim yapsaydım” yanıtları, yüzde 31 ile ikinci sırada yer aldı. Araştırmaya katılanların yüzde 25’i ise, “keşke enerjimin daha fazlasını, anın tadını çıkarmak için harcasaydım” fikrine öncelik verdi.
 “Keşke çocuklarımın geleceği için daha fazla yatırım yapsaydım” yanıtının cevap verilme düzeyinin, eğitim seviyesi arttıkça azalması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568