"Türkiye Her Zaman Küllerinden Doğacak Bir Güce Sahip"

Çağla Çakır / İSTANBUL - Astrolog Uygur Gür MAG okurları için ülkemizin ve dünyanın astrolojik durum analizini yaptı.

"Türkiye Her Zaman Küllerinden Doğacak Bir Güce Sahip"

Astrolog Uygur Gür, MAG okurları için ülkemizin ve dünyanın astrolojik durum analizini yaptı.

“Ülke olarak büyük çıkış yakalayacağımız günler yakın”
“Dünyada önemli reformlar ve köklü değişiklikler olacak”

Ünlü astrolog Uygur Gür, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş günü 29 Ekim 1923 saat 20:20 yi esas alarak ülkenin astrolojik durumunu yorumladı. Türkiye’nin burcunun akrep yükseleninin yengeç olduğunu söyleyen Gür, “Türkiye; yıkılmaz, her daim küllerinden yeniden doğabilecek bir güçte. Elbette ağır dönüşümlere açık bir harita. Türkiye haritasının tepe noktasını gösteren Mc ve karmik geçmişini anlatan Güney Ay Düğümü üzerindeki ağır Neptün transiti, son yıllarda ülkenin gitmesi gereken hedeflerine gitmekte zorlanmasının en büyük sebebi aslında. Fakat ülke olarak tekrar büyük çıkışı yakalayacağımız zamanlar yakın” dedi. Dünyanın astrolojik durumunu da yorumlayan Uygur Gür, Plüton ile kavuşacak olan Satürn’ün önemli reformlara ve köklü değişimlere işaret ettiğini, yeni devletlerin kurulacağını ve bazı devletlerin yıkılacağını söyledi. Gür, ekonomik dengelerin değişeceğinin altını çizdi.

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, Jülide Ateş’in kapak yıldızı olduğu Kasım sayısında birbirinden renkli içerikleri,özel röportajları sizlerle buluşuyor. MAG’a www.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılardan ulaşabilirsiniz..

MAC SORDU

Sizi tanıyabilir miyiz?     
Babam emekli büyükelçi, annem ise İngilizce öğretmeni. Dolayısıyla 7 cihanı dolandım. Hani derler ya, “çok okuyan mı yoksa çok gezen mi? diye... Bu iki durum da beni anlatıyor aslında. Hacettepe Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 18 yıldır evliyim. Bir de abim var. 

Bu işe nasıl gönül verdiniz, nasıl başladınız?
Okuma yazmayı söktüğümden beri astrolojiye karşı ilgim olduğunu, kıyıda köşede astrolojiyle ilgili bulduğum her şeyi okuduğumu hatırlıyorum. Hayatı ve kendimi sorgulaya sorgulaya büyüdüm. Herkesin doğum anında verdiği bir söz var, bir hayat amacı var ve astroloji tam olarak bunu anlatıyor.

Sanırım en kolay yoldan bu kadim bilgiyle kendime bir ayna tutmak istedim. Özlem Nihan’dan 3 yıl çok ciddi bir eğitim aldım. Herkesin yaşamına dokunabilmeyi, belki de yolculuklarına eşlik etmeyi istediğimi fark ettiğim anda ise yeni mesleğime karar vermiştim. 

“Astrolojiye inanmak ya da inanmamak” deyince neler söylemek istersiniz?

Astroloji soyut bir kavram değil aslında. Dolayısıyla kişinin doğum haritasını yorumlatması bence ikna edici olacaktır. Yüzlerce yıldan bugüne gelen bu kadim bilgi bir armağan hepimiz için. Bence bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyor. Bir kere deneyimleyin, size tutulan aynayı hiç bırakmak istemeyecek ve yaşam içerisinde istediğiniz kapıları açan bir anahtarın elinizde olduğunu göreceksiniz. 

Kişisel haritamıza, bakarak mı yol almalıyız?

Doğum haritanızı yorumlatmak size kendinizi hatırlatacak ve kendinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak. Elbette şahane bir pusula… Adeta yaşam içerisinde bir el feneri. Eğer ki gökyüzünün size vaat ettiklerini değerlendirmeyi öğrenirseniz, yolunuzdaki taşların temizlendiğini ve aslında “zor” ya da “imkansız” gibi kavramların lugatınızdan silindiğini göreceksiniz. 

Peki burç mu, yükselen burç mu önemli olan, hangisini takip etmeliyiz ?

Elbette yükselen burcumuzu takip etmeliyiz. Çünkü aylık, yıllık bütün genel öngörü analizleri daima yükselen burca göre yapılır. Burcumuz, yani Güneş’imiz kişisel danışmanlıklarda daha çok konu edilir. 


Ülkemiz açısından değerlendirdiğinizde astrolojik durumumuzu nasıl buluyorsunuz, gökyüzünün konumunu?

Türkiye Cumhuriyeti’nin astrolojik haritası için, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan ettiği anı, 29 Ekim 1923, saat 20:20’yi esas alırız. Türkiye’nin Güneş’i (burcu) Akrep, yükseleni ise Yengeç. Türkiye haritasında Plüton ve Uranüs’ün yerleşimleri çok dikkat çekicidir. Türkiye’nin yıkılmaz, her daim küllerinden yeniden doğabilecek bir güçte olduğunu gösterir. Elbette ağır dönüşümlere açık bir harita. Türkiye haritasının tepe noktasını gösteren Mc ve karmik geçmişini anlatan Güney Ay Düğümü üzerindeki ağır Neptün transiti, son yıllarda ülkenin gitmesi gereken hedeflerine gitmekte zorlanmasının en büyük sebebi aslında. Fakat ülke olarak tekrar büyük çıkışı yakalayacağımız zamanlar yakın. 

Dünya ile ilgili yorumlarınız neler olur?

Satürn’ün Yay burcundaki transiti fanatik dini grupların güçlenmesine, dini terör saldırılarının artmasına sebep oldu. 2018 itibariyle Oğlak burcuna geçecek Satürn, büyük devletlerin gücünü test edecek. Plüton ile de kavuşacak olan Satürn önemli reformlara ve köklü değişimlere işaret ediyor. Yeni devletler doğabilir, bazıları yıkılabilir. Uranüs’ün de Boğa burcuna geçişiyle ekonomik dengelerde ciddi değişimler başlayabilir.

2018 yılının en iddialı gökyüzü olayı ne olacak?

Kesinlikle Satürn’ün Oğlak burcuna geçişi. Hepimizin doğum haritalarında Oğlak burcu ile sembolize edilen ev konularıyla ilgili 2,5 yıllık yepyeni sınavlar dönemi başlıyor olacak. Sınav konularımız değişiyor. Baş öğretmen Satürn geride bıraktığımız 2,5 yıl içerisinde krizlerden fırsatlar çıkarabilenlere elbette ödülünü de takdim ediyor olacak. 

 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568