Ünlü isimler "Ses Getirenler Projesi" için bir araya geldi

Kezban Ozanlı / İSTANBUL - Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği ev sahipliğinde CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşen gecede iş, sanat ve cemiyet dünyasından pek çok ünlü isim bir araya geldi.

Ünlü isimler "Ses Getirenler Projesi" için bir araya geldi

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Kim, işitme engelli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlanabilmesi için okul öncesi dönemde ailelerinin desteklenmesi gerektiğini kaydetti. Kim konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Samsung olarak sadece iyi teknolojiler geliştirmek ve üretmek için değil, iyi bir dünya ve daha mutlu hayatlar için de çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için, hayatı zenginleştirecek ve daha iyi bir gelecek hazırlamamıza katkı sağlayacak projeler üretiyoruz. Ses Getirenler projesini de ‘Birlikte İyi Gelecek’ mottosundan hareketle hayata geçiriyoruz. Çocuk Eğitim Derneği’yle birlikte işitme engelli çocukları olan ailelerin desteklenmesi için hazırlanan bu proje kapsamında kurduğumuz web sitesi ile işitme engelli çocuğu olan ailelerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri dijital ortama aktarıyoruz. Böylelikle işitme engelli çocukların da her çocuk gibi eğitim almalarına, hayallerinin peşinden gidip mutlu bir hayat sürmelerine destek olmak istiyoruz.”

“İşitme engelli çocuklara hayallerinin peşinden gidebilsin diye destek oluyoruz”

Samsung ve Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) iş birliği ile hayata geçirilen Ses Getirenler Projesi’yle, 0-5 yaş aralığındaki işitme engelli çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde yaşıtlarıyla paralel bir gelişim göstermeleri hedefleniyor. Samsung ve ÇED işitme engelli çocukları ve ailelerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Ses Getirenler web sitesi üzerinden yayınlanacak Aile Destek Videoları, Uzman Videoları ve Aile Danışma Hattı ile erken çocukluk okul öncesi dönemde yaşıtlarıyla paralel gelişim gösteren işitme engelli çocukların, okula hazırlanmaları ve topluma daha kolay uyum sağlamaları hedefleniyor. 


“Bize ulaşamayan ailelere teknolojinin imkanlarıyla ulaşacağız”


Çocuk Eğitim Derneği Bilim Kurulu Başkanı ve Medipol Üniversitesi Odyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Şerbetçioğlu ise şöyle konuştu: “İşitme kayıplı çocuklara yönelik Samsung ile birlikte yürüttüğümüz Ses Getirenler Projesi’nin en temel özelliği, kaynaştırıcı ve bütünleştirici bir proje olması. Bu proje kapsamında işitme engelli çocukların eğitimine yönelik kullanılan etkili ve yaygın öğrenme strateji ve yöntemlerinin anne babalar tarafından nasıl kullanılacağının açıklanması ve bununla ilgili olarak pratik bilgi ve becerilerin kazandırılması hedefleniyor. 


Çocuk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Cenker Ilıcalı dernekle ve faaliyetleriyle ilgili şu şekilde bilgi veriyor: 0-5 yaş işitme engelli çocuklar ve aileleri ile çalışmalarımıza 2008’de başladık. 12 çocukla başlayan projemizle öğrenci sayımız her yıl artarak 2017 yılında 104 işitme engelli çocuk ve ailesi ile devam ediyor. Derneğimizde erken çocukluk – okul öncesi ve okul çağındaki işitme engelli çocuklara eğitimler vermekte ve etütler yapmaktayız. Çocuklarımızın gelişimi için akademik ve sosyal olan çalışmalarında onları destekleyecek birçok çalışma da yapılmaktadır. 

CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul’da gerçekleşen organizasyona iş, sanat ve cemiyet hayatından Acun Ilıcalı, Murat Boz, Hadise, Didem Çapa ve Nilüfer Bulut gibi birçok isim katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568