Altı Nokta, Prof.Dr. Metin Orbay'ı ziyaret ettiler

Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar ile Amasya Altı Nokta Gençlik ve Spor Kulübü temsilcileri Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret ettiler.

Altı Nokta, Prof.Dr. Metin Orbay'ı ziyaret ettiler

Ziyarette ortak gerçekleştirilen etkinliklerin nitelik ve nicelik olarak arttırılmasıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplumda dezavantajlı bireylerle empati kurulması noktasında Amasya Üniversitesinin sağladığı imkanlardan dolayı Rektör Prof. Dr. Metin Orbay’a teşekkür ettiklerini ifade eden Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar; “Engelli bireyler olarak Amasya’daki en önemli paydaşımızdan birisi üniversitemizdir. Engellilerin gerek eğitim alanında gerekse sosyal ve ekonomik hayatta daha iyi bir konuma gelmelerini üniversitemiz sürekli teşvik etmektedir. Üniversitenin yıl içerisinde dezavantajlı bireylere yönelik gerçekleştirdiği akademik ve kültürel çalışmaların devam etmesini arzuluyoruz. Çünkü üniversite bünyesinde yer alan etkinlikler ve çeşitli projeler doğrudan ya da dolaylı olarak toplumdaki her türlü engellin yaşamına dokunuyor, engelli arkadaşlarımız ile üniversite öğrencilerimiz yan yana geliyor. Bunlar çok önemli çalışmalar. Önümüzdeki dönemlerde ortak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin nitelik ve nicelik olarak artırılması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi. 

Amasya’daki tüm dezavantajlı bireyleri kucaklamaya çalıştıklarını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ise, “Engelli bireylerin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere erişebilmeleri için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu görevi yerine getirirken de engelli bireylerin kurup, yönettiği sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ediyoruz. Engelli bireyleri sosyal, kültürel yaşamın içine katarken aynı zamanda engellilere karşı toplumsal bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Önerilerinizi dinlemeye, imkanlarımız ölçüsünde sorunlarınızın çözümüne ortak olmaya devam edeceğiz.” cümlelerini kaydetti.


BYM

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568