Basra Körfezi kıyısında muhteşem bir tatil

Büşra Varol - Dünyanın en zengin ülkelerinin başında gelen Katar, son dönemlerde gezginlerin ajandasında ilk sırada yer almaya başladı.

Basra Körfezi kıyısında muhteşem bir tatil

Son dönemlerde gezginlerin uğrak noktası haline gelen Katar, dünyanın en zengin ülkelerinin başında geliyor.

İhtişamlı mimarisi ve kültürel zenginlikleriyle turistlerin ilgisi çeken başkent Doha ise gezginler için kültürel zenginliklerin, maceraperestler içinse muhteşem deneyimlerin edinilebileceği bir şehir. 

Ticari merkez olan bu dünya şehri, Arap Yarımadası‘nın doğusunda ve tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan olan bir Basra Körfezi ülkesidir. Modern ve alışveriş tutkunlarının vazgeçilmezi Doha, muhteşem mimarilere de ev sahipliği yapıyor. 8 Aralık 2008’de açılan ve Doha’nın simgesi haline gelen İslam Eserleri Müzesi, bünyesinde yer alan tarihi eserlerin yanı sıra muhteşem mimarisiyle görenleri büyülüyor.

7. yüzyıl ile 19. yüzyıl arasına ait eserlere ev sahipliği yapan müzenin mimarı ise Çin asıllı Amerikalı ünlü mimar Leoh Ming Pei’ye ait. Doha’nın gökdelenleri arasında yer alan Eski Pazar ise taş yapı binalarıyla eski Arap kültürüyle konuklarını tanıştırıyor. Geçmişi 100 yıllık olan tarihi pazarda birçok hediyelik eşya, otel, mağaza ve restoran bulunuyor. Doha’da yer alan bir diğer mimari yapı da yapay bir ada olan The Pearl…4 milyon metrekare üzerine kurulmuş olan yapay ada, gökyüzünden bakıldığında içinde inci olan 3 adet istiridye gibi gözüküyor.  

Farklı tarihler, farklı hikayeler…
Dünyanın en fastastik ve en zengin ülkelerinden olan ve kültürüyle herkesi etkileyen Katar için Vizyon Turizm, 26 Ekim 2018 - 29 Ekim 2018 tarihleri arasında bir gezi düzenliyor. Yüzde 100 müşteri prensiyle çalışan Vizyon Turizm, başlangıçta ve bitişte dost kalma prensibiyle; bilet ve vize işlemleri, otel rezervasyonları, yurt dışından gelen misafirlerin tüm organizasyonları ile konaklama, ulaşım ve rehberlik hizmetleri ile tam bir tur programı sunuyor.

Vizyon Turizm, 28 yıllık tecrübeye sahip profesyonel kadrosuyla misafirlerini memnun edecek alt yapı ve birikimiyle hizmet vermeye devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568