Belgin Turan Satıcı seminerden seminere koşuyor

Belgin Turan Satıcı Şanlıurfa'da ...

Belgin Turan Satıcı seminerden seminere koşuyor

Şanlıurfa’da yaşanan aile sorunlarına yönelik seminer düzenleyen Sanliurfada.com’un İmtiyaz Sahibi Abdulkadir Şanlı’nın “Daha İyi Bir Şanlıurfa İçin Önce Aile” sloganıyla Belgin Turan’la başlattıkları çalışmalarından biri bugün  Şanlıurfalı vatandaşlara sunuldu.

Geçen yıl Mart ayında yayın hayatına başlayan Sanliurfada.com adlı haber sitesinin 1.ci yaş dönümüne özel olaraktan hazırlanan program izleyicilerin ilgisini çekti.  

Aile İçi İletişim” Seminerini Gazeteci Ahmet Can “sundu.

Ankara Temsilcimiz ve köşe yazarımız Eğitimci – Yazar Dilek Çiftçi’nin ve Sosyolog – Eğitmen – Aile Danışmanı Belgin Turan Satıcın’nın konuşmacı olduğu seminerde aile sorunlarının çözümü anlatıldı.
 
Turan konuşmasında; "Sahip olduğumuz donanımın farkında mıyız? Yüce Mevla’m insanı en güzel şekliyle yaratmış. Evlatlarımız bize Allah’ın vermiş olduğu en büyük lütuftur. İnsanın DNA’sını inceleyen genetik uzmanları binlerce hücrenin, işlevlerinin ve beynin muhteşem yapısının karşısında hayranlıkla bakmaktadırlar. 
Çocuk merak eder, sürekli sorar, bu ne o ne, neden, niçin bu soruların ve cevapların arkası gelmez ki, bu çok normaldir.

Aynı benim gibi olsun. Diyoruz. Ya da benim gibi olmasın ben okumadım ben şunu yapamadım, o yapsın o etsin. El insaf bu makine mi? Bu da senin genlerinden gelen bir insan yavrusu onun da yapabilecekleri, yapamayacakları şeyler olacak. Çok önemli bir şey söyleyeceğim lütfen bunu dikkatle dinleyin. Yapın ya da yapmayın. Ama bilin. Bu çocuk çok akıllı her dediğimi yapıyor. Burada otur, al bunları ye. Kalkma, dağıtma sen akıllısın. Kusura bakmayın da o çocuk nah akıllı olur. Akıllı olmak, uslu olmak ve hiç hareket etmemek midir? Einstein oturarak mı elektriği buldu..." Ayrıca, birbirimiz anlamamız, dinlemiz ve empatik iletişim yolları, daha sağlıklı bir iletişim üzerine verdiği seminer dikkatle izlendi.
 
Seminere Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi, BELSAN Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Faruk Habiboğlu, KAMER Vakfı Şanlıurfa Şubesi Başkanı Gülseren Kaplan, İşadamı Fuat Akbaş, Aktif İleti Şanlıurfa Şube Müdürü Bilal Doğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Seminer sonunda Sanliurfada.com’un İmtiyaz Sahibi Abdulkadir Şanlı, programa katkı sağlayan Eğitimci – Yazar Dilek Çiftçi, Sosyolog – Eğitmen – Aile Danışmanı Belgin Turan ve sunum yapan gazeteci Ahmet Can’a plaket takdim etti.

Nergiz DAĞ / Şanlıurfa


 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568