Fidol Okulları, Finlandiya’da okul açmaya hazırlanıyor!

Dünyanın bir numaralı eğitim sistemi olarak gösterilen Finlandiya’daki eğitim sistemini, Türk Eğitim Sistemi’ne adapte ederek, Koşuyolu’nda hem Ana Okulu, hem de İlkokul olarak faaliyete başlayan Fidol Okulları, Finlandiya’da okul açmaya hazırlanıyor!

Fidol Okulları, Finlandiya’da okul açmaya hazırlanıyor!
HABERİN GALERİSİ
Finlandiya'da Türk Okulu

Finlandiya'da Türk Okulu

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİ’SİNE NEZAKET ZİYARETİ
Hafta içinde hareketli günler geçiren Fidol Okulları kurucusu Faik Birgül ve ekibi, önce Finlandiya’yı ziyaret edip, oradaki eğitim sistemini, bizzat yerinde inceledi.

Türkiye dönüşünde soluğu yine ekibiyle birlikte Ankara’da, Finlandiya Büyükelçiliği’nde alan Faik Birgül, Finlandiya Büyükelçisi’ne nezaket ziyaretinde bulundu ve Finlandiya’da okul açma fikrinden bahsetti.

FİNLANDİYALI EĞİTİM UZMANLARI TÜRKİYE’DE
Türkiye’den kalkıp, ülkelerinin eğitim sistemini yakından inceleyen Faik Birgül ve ekibine kayıtsız kalmayan Finlandiyalılar da geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye 2 kişilik bir heyet gönderdi. 


Fidol Okulları’ndaki eğitim faaliyetlerini yakından inceleyen eğitimciler Tarja Sirkka Anelma Kinnunen ve Paula Maaria Alasuvanto,. Hem anaokulu, hem de ilkokulda derslere girerek, incelemelerde bulundular. Finlandiyalı heyet ayrıca, hem anaokulu, hem de ilkokul öğretmenlerine, ayrı ayrı eğitim semineri verdi.

ÇUVAL YARIŞINDA BİRİNCİ OLDU
Pendik Kurtköy’de kurulan Fidol Çiftliği’ni de ziyaret eden ve ilkokul öğrencilerinin hem doğayla, hem de çiftlik hayvanlarıyla geçirdikleri keyifli dakikalara eşlik eden Finli eğitmenler, kahvaltı ve sabah sporuyla başlayan, ardından öğretmenler arasında düzenlenen çuval yarışıyla devam eden aktiviteye katıldılar.

Finli eğitim uzmanı Paula Maaria Alasuvanto, çuval yarışında tüm öğretmenleri geride bırakarak birinci oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568