Yıl sonu defilesinde moda rüzgarı esti!

Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü 6. Geleneksel Yıl Sonu Defilesi ve Drapaj Sergisi bu yıl da geniş katılımla gerçekleştirildi.

Yıl sonu defilesinde moda rüzgarı esti!

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telhat Özdoğan’ın da izlediği defile katılımcılardan tam not aldı.

Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümünde öğrenim gören öğrenciler Kadın Giysi Üretimi dersleri kapsamında tasarlayıp ürün haline getirdikleri kıyafetleri sergilediler. Defilenin mankenliğini de yapan öğrenciler etek, pantolon, gömlek, bluz, tulum, elbise; özel günler için tasarlanmış abiye, nişanlık ve nikah elbisesi gibi parçalardan oluşan 170 parçanın sunumunu yaptılar.

Öğrenciler bir kalıp hazırlama tekniği olan drapaj dersleri kapsamında ürettikleri ürünlerini de sergide görücüye çıkardılar.

Hem şık hem de modern çizgileri taşıyan kıyafetlerin tamamen öğrenciler tarafından tasarlandığını belirten Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Tuğba Caner Sönmez; defilenin öğrencilerin bir yıllık emeklerinin sonucunda ortaya çıktığını söyleyerek başta Rektör Orbay olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

BYM

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568