Columbia, Alaçatı Big Fish Turnuvasına sponsor oldu

Alaçatı Big Fish Turnuvası Columbia PFG Ana sponsorluğunda Port Alaçatı Marina’da gerçekleşecek.

Columbia, Alaçatı Big Fish Turnuvasına sponsor oldu

“Balığın Peşinde” sloganı ile usta balıkçıları bir araya getirecek turnuva, Türkiye’yi windsurf dalında olimpiyatlarda temsil etmiş sporcular İlknur ve Ertuğrul Çilingir önderliğinde hayata geçiriliyor.

Türkiye’nin ilk sportif balıkçılık turnuvasını 2007 senesinde Alaçatı’da başlatan  İlknur-Ertuğrul Çilingir önderliğinde gerçekleşecek turnuva’da 65 tekne  denize açılacak. Toplamda 50 bin TL ödül ve Columbia’dan sürpriz hediyelerle renklenecek organizasyon gerek katılımcıları gerekse organizasyon niteliği ile Avrupa’nın en önemli Sportif balıkçılık turnuvaları arasında gösteriliyor.

Turnuva kapsamında koruma altına alınmış türleri yaşatmak amacıyla, IGFA ( International Gama Fish Association) ve ICATT gibi uluslararası organizasyonların önderliğinde ‘Yakala Bırak Yaşat ’ teması ile denizlerdeki çeşitlilik ve canlı türlerinin korunmasına destek verilecek. Turnuva ile eşzamanlı olarak organize edilen Offshore Fishing Expo ise sportif balıkçılığa dair tüm öğelerin bir arada sunulacağı bir platform olarak Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Sportif balıkçılığın usta isimlerini bir araya getirecek organizasyonda, Columbia ev sahipliğinde gerçekleşecek Happy Hour, özel çocuk workshopları ve mutfak atölyeleri ile katılımcılar keyifli saatler geçirecek.

Turnuva’nın Ana sponsorluğunu üstlenen Columbia Türkiye Temsilcisi, Gözalan Group Yönetici Ortağı Kerem Gözalan ekibiyle birlikte “Portofino” isimli teknesi ile yarışacak. Kerem Gözalan turnuva ile ilgili olarak; “ Alaçatı’da yıllardır bir klasik haline gelen turnuvaya destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde sportif balıkçılığın gelişmesi için desteklerimizi sürdüreceğiz. Tüm ekiplere şimdiden başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.”


2016 Alaçatı Big Fish Turnuva Programı
27 Ekim Perşembe
09.00-17.00   Teknelerin varışı ve Marinaya yerleşmesi
28 Ekim Cuma
09.00-15.00   Teknelerin varışı ve Marinaya yerleşmesi
10.00-17.00   Yarışma kayıtları
17.00-19.00   Katılım mecburi "Skippers Meeting" Yarışma kurallarının açıklanması ve yarışma alanını tanıtımı

29 Ekim Cumartesi
07.00   Balıkçıların denize açılışı
15.30*   Oltaların sudan çıkarılması
17.00**   Balıkların tartıya son teslim saati
18.00   Hakem kararlarının açıklanması
18.00 - 19.30 Columbia Happy Hour
30 Ekim Pazar
07.00   Balıkçıların denize açılışı
15.30*   Oltaların sudan çıkarılması
17.00**   Balıkların tartıya son teslim saati
19.00   Hakem kararlarının açıklanması
StartFragmentEndFragment
19.30  Single Fin Yellow’da Ödül Töreni ve Kapanış Yemeği
*Önemli Not: Hava koşullarının gerektirdiği durumda, teknelere, en geç 3 gün öncesinden haber vererek, Marinaya tüm girişler 27 Ekim Perşembe’ye kaydırılıp, 28 Ekim Cuma turnuvanın ilk günü olarak kabul edilebilir.

COLUMBIA
Dış giyim, ayakkabı, aksesuar ve ekipman pazarlarının önde gelen yenilikçi firması olan Columbia Sportswear 1938 yılında Portland, Oregon’da kurulmuştur. Columbia ürünleri 100'den fazla ülkede satılmaktadır ve yenilik, kalite ve performans için uluslararası bir üne sahiptir. Columbia ürünleri, açık hava meraklılarını dış elementlerden korumak için geliştirilmiş yenilikçi teknolojilere ve tasarımlara sahiptir. Bu özelliği, konforu arttırır, ve açık hava etkinlikleri keyifli hale getirir.

 

Aybike Üregil Kesen


 
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568