Darrel Ang Antalya'yı büyüledi

Devleri buluşturan konsere Antalyalı müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Darrel Ang Antalya'yı büyüledi

Sahnesinde ağırladığı dünyaca ünlü sanatçılarla Antalya’da yıldzlar geçidi yaşatan Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 7 Ekim’de, sahnesinde yine dev isimleri buluşturdu. 

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleşen muhteşem konserde; Grammy ödülüne aday olmuş; ancak “umrumda değil” ifadesiyle adaylığı reddetmiş olan dünyaca ünlü şef Darrell Ang, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Türkiye’nin en yetenekli piyanistlerinden Gökhan Aybulus sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Singapur’un en ünlü sanatçılarından şef Darrell Ang yönetiminde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne alan piyanist Gökhan Aybulus yeteneği ile dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.

“MÜLTECİLERE EV SAHİPLİĞİ KONUSUNDA, DÜNYAYA MÜKEMMEL BİR ÖRNEKSİNİZ”


Darrel Ang’ın “Home” adlı şarkıdan önce yaptığı konuşma ise salonda alkış yağmuru yaşanmasına neden oldu. Ang yaptığı konuşmada şunları söyledi “ “Her seferinde bu ülkeye gelmek için sabırsızlanıyorum.

O yüzden ne zaman çağırırsanız, seve seve gelirim. Yuvam olan ülkeden, Singapur'dan, size getirdiğim bu küçük şarkının adı "home" ( ev).. Bu şarkı yuvalarına aşık olan insanlarla ilgili. Yuva benim için, dönüp dolaşıp gideceğim yerdir. Siz de evlerini terk etmek zorunda olan milyonlarca insana ev olarak, dünyaya mükemmel bir örnek oluyorsunuz.

Bu yüzden... Hepinize çok teşekkür ederim. Bu şarkı sizin için..” dediFulya İnandıklı


 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568