Dilek Sabancı "Bizi yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyoruz”

Ela Belül / İSTANBUL - Türkiye’nin, ulusal çaptaki en büyük organizasyon olan Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları açılış töreni gerçekleştirildi.

Dilek Sabancı "Bizi yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyoruz”

Karma futbol, karma basketbol, karma voleybol, karma bocce, atletizm, masa tenisi ve yüzme dahil toplam 7 branşta ter döken zihinsel engelli “özel sporcular”, turnuva coşkusunu doyasıya yaşadı. 

Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları’nda bu yıl Türkiye’nin 32 ilinden 89 farklı kurumdan gelen 600 Özel ve 160 Partner sporcu mücadele etti. Organizasyona 300 gönüllü, 200 antrenör ve öğretmenin yanı sıra destek veren doktorlar, teknik branş sorumluları ve ailelerle birlikte 1.250 kişi katıldı. Oyunlara katılan tüm özel ve partner sporcular, oyunların sonunda madalya sevincini birlikte yaşadı.  

3 gün sürecek oyunların açılışında konuşan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, “Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak, bundan 35 yıl önce özel eğitim gereksinimi olan bireylerin önündeki engelleri kaldırarak, onları sosyal hayatın içine çekebilmek, diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla yola çıktık. Etkinliklerle binlerce çocuğun hayatına dokunuyoruz.

Bugünkü ulusal etkinliğimizde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocuklarımızın başarısını alkışlayan, yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” dedi.


Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları’nın açılışına katılan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, konuşmasında “Amacımız, özel çocuklarımızı, dar sınırlardan çıkarıp yaşamın akışı içine çekmek.

Diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak. Oyunlarda, özel sporcularımızın neler başarabildiğini görüyor, mücadelelerine ve mutluluklarına ortak oluyoruz.

Ne kadar güçlü ve istekli olduklarını biliyoruz. Ama yolumuz uzun…

Bizi bu yolda yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568