Euras'tan kültür - sanata büyük desktek

Tuğba ŞAHİN Öztürk /İSTANBUL - Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS), Türkiye’nin en köklü film festivallerinden olan ve Adana Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’ne verdiği destekle, kültür-sanat hayatına önemli bir katkıda bulundu.

Euras'tan kültür - sanata büyük desktek

Hem etkinlik alanında, hem de arka planda gerçekleştirdiği faaliyetlerle dikkat çeken EURAS, festival bünyesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ve genç sinemacılara bir çeşit destek anlamını taşıyan “En İyi Öğrenci Kısa Film” ödülünün de koordinatörlüğünü üstlendi. Yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışma kolunda, Türkiye’den ve yurt dışından alanının ünlü yönetmenlerinin yer aldığı jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda belirlenen 4 finalist, ödüllerini Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenen törenle aldı.

EURAS STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

EURAS öte yandan, Türkiye’nin bu en görkemli sinema bayramının etkinlik alanında, festival süresince yer alan standıyla ziyaretçileri ve meraklı kalabalığı karşıladı. Stantları ziyaret eden katılımcılar EURAS, eğitimde uluslararasılaşmanın önemi, EURAS’ın amaçları, hedefleri ve EURAS üyeleri hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildi.

İŞTE ÖDÜL KAZANAN İSİMLER
Ödül kazanan isimler ve yapıtları şöyle:
En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)
En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)
En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)
En İyi Kurmaca Film: 3,5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568