Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali İzmir'de

Senem Açık / İZMİR - Yaşam Film Festivali (SYFF) 10. yaşını kutladığı 2017’de 22-26 Kasım tarihlerinde 10 şehirde eş zamanlı gerçekleşecek. 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali İzmir'de

İzmir’de Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği ve Apfiz (Fransızca Öğretmenler Derneği) işbirliği ile dördüncüsü düzenlenen festival, Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM)’de düzenlenecek. 

Karmaşık küresel sorunları ve bu sorunlara yerel ölçekte çözüm üretmeye çalışanların ilham verici hikayelerini anlatan kısa ve uzun metraj belgesellerden oluşan SYFF 2017 seçkisinde yer alan İran, Kanada, Hollanda, ABD, Fransa, Rusya, Türkiye, Hindistan, İspanya, İsrail, Filistin ve İngiltere yapımı filmler ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak. 

Değişimin mümkün olduğunu kanıtlayan hikayeleri tüm dünyayla paylaşmak amacıyla tutkulu yönetmenler tarafından çekilen bu belgeseller normalleştirdiklerimize farklı açılardan bakmamızı sağlıyor; bizi kendimize getiriyor, umudu canlı tutuyor ve harekete davet ediyor: Yeni bir yaşam kültürü yaratabiliriz.

Yeni Sorular
- Yenilenebilir enerjiyi fosil yakıtlardan daha ucuza üretebilir miyiz?
- İnsanlık plastik üretmeden yaşamını sürdürebilir mi? 
- Çocuk kölelerin çalışmadığı bir çikolata üretmek mümkün mü?
- İnsanların ihtiyacı olan hizmetleri ve ürünleri çok daha ucuza üretebilir miyiz?
- İklim değişikliğini durdurabilir miyiz ve olumsuz etkilerine hazırlanabilir miyiz?
- Daha anlamlı işlerde çalışabilir miyiz?
- Döngüsel bir ekonomi mümkün mü?

Kolektif Festival
SYFF bu yıl da yerel STK’lar ve aktivist gruplardan oluşan ekiplerle birlikte 10 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.

Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Manisa ve Mersin’de gerçekleşecek Festivalde filmlerin yanı sıra film içerikleriyle alakalı konularda yaptıkları çalışmalarla ilham veren konuşmacılar, müzisyenler ve performanslar yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568