Fiyasko zam teklifi - Osman Boybeyi

Türkiye Kamu Sen Kilis İl Temsilcisi Osman Boybeyi, bilindiği gibi Ağustos ayının başından beri memur sendikaları ve hükümet, memurlara verilecek zam konusunda pazarlık görüşmeleri yapıldığını belirterek, “Bu görüşmelerde sona yaklaşılırken AKP hükümeti 2018 ve 2019 yılları için memura ayrı ayrı % 3+3 zam teklif etmiştir. Bu teklif 3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisine hakarettir” dedi.


ENFLASYON YÜZDE 20
Ülkemizde gerçek yıllık enflasyonun en az yüzde 20 olduğunu ifade eden Boybeyi, “Bu durumda memura % 3+3 zam teklifi memurla dalga geçmektir. Bu kabul edilemez zam teklifi ile AKP hükümetleri döneminde gerileyen memur maaşları daha da gerileyecek ve eriyecektir. 2002 yılında AKP ilk iktidara geldiğinde öğretmen maaşıyla ortalama olarak 22 çeyrek altın alınabildiğini şimdi ise ancak 11-12 çeyrek altın alındığını görüyoruz.

Bu durumda memur maaşları AKP hükümetleri döneminde % 50’ye varan oranda zaten erimişken memura % 3+3 zam teklifi kabul edilemez.

Bu zam teklifi fiyaskodur. Geçmiş dönemlerde memuru görüşme masasında AKP’ye satan yetkili sendika, bu dönem adam gibi sendikacılık yapmalı memurun yanında durmalı ve memura yeterli zam verilmelidir.

Türkiye Kamu Sen olarak bu zam teklifini kabul etmiyoruz. Devlet işlerini yürüten memurlara hak ettiği ücret verilmelidir” dedi.

sitede ana sayfa manşettende yayımlanmaktadır

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568