Furniture İstanbul Tasarım Ödülleri 1.ENZA HOME

TAyşe Arwslan / İSTANBUL- ürkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ve CNR iş birliğiyle düzenlenen Furniture İstanbul Fuarı kapılarını açtı.

Furniture İstanbul Tasarım Ödülleri 1.ENZA HOME

Mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden firmaların aynı çatı altında buluştuğu Furniture İstanbul Fuarı kapsamında organize edilerek geleneksel hale gelen Furniture İstanbul Tasarım Ödülleri, bu yıl da yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Her yıl yüzlerce markanın en iyi ve en yenilikçi ürünleriyle katıldığı organizasyonda bu yıl da Türkiye’nin tasarım konusunda öne çıkan markaları öncü tasarımlarıyla yarıştı.

Tasarımda farklılaşmak sektörümüzü uluslararası platformlara taşıyacak

Ödül töreninde konuşan MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, “Derneğimiz, Türkiye’nin tasarım konusunda öne çıkan en büyük üretici ve ihracatçı firmalarını fuar kapsamında bir araya getirerek, dileyen firmalara tasarım ödülleri için aday olma hakkı tanıyor. Ödül törenini düzenlemekteki en önemli amacımız; tasarımı ürüne dönüştüren üreticilerimizin başarılarının sektörce tescil edilmesini sağlamak. Bizler insanlara dokunan, yaşam alanlarına taşınabilecek tasarımların altına imza atmanın önemine inanıyoruz. Özellikle rekabetin uluslararası boyutlara taşındığı böyle bir dönemde piyasada var olabilmenin ve öncüler arasında yer alabilmenin yolu tasarımda farklılaşmaktan geçiyor. Dernek üyelerimiz de ülkemizin tasarım konusunda öne çıkan ve tasarıma en çok değer veren markalarından oluşuyor. Türk mobilya sektörü, fonksiyonel tasarımlar oluşturarak yaşam alanlarına markaların imzalarını atabilecek noktaya gelmeli. Çünkü atılan bu imzaların Türk mobilya sektörünü, uluslararası platformlara taşıyacağına inanıyoruz.” dedi. 

Aralarında Sertaç ERSAYIN, ETMK Yönetim Kurulu Başkanı; Emrah KAYMAK, TMMOB İçmimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı; Yrd. Doç. Dr. Saadet AYTIS, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi’nin yer aldığı jüri, oturma-dinlenme, yatak odası, yemek odası, genç odası, uyku, tamamlayıcı mobilya ve aksesuar ile en iyi stant olmak üzere 7 kategorinin en iyilerini belirledi. 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; yemek odası birincilik ödülünün sahibi NAVONA adlı ürünü ile ENZA HOME oldu.

Oturma - Dinlenme kategorisinde MEROPE adlı ürünüyle SELENA birinci olurken, genç odası kategorisinde LOFT adlı ürünüyle ALMİLA birinciliğe layık görüldü.

Yatak odası kategorisinde ise NAVONA isimli tasarımıyla ENZA HOME birinci olurken, uyku kategorisinde COMFORT NUMBER adlı ürünü ile YATSAN, tamamlayıcı mobilya ve aksesuar kategorisinde OTTAVIA BOY AYNASI isimli tasarımıyla ENZA HOME birinci oldu. En iyi stant ödülünün kazananı ise ENZA HOME oldu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568