İzmirli sanayiciler ISK-SODEX 2018 fuarında bir araya geliyor

Serkan Ünal / İSTANBUL - Avrasya bölgesinin en büyük iklimlendirme sistemleri fuarı ISK-SODEX yenilenen yüzüyle ulusal ve uluslararası markaları Türkiye’de bir araya getirecek.

İzmirli sanayiciler ISK-SODEX 2018 fuarında bir araya geliyor

Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşların işbirliğiyle hayata geçirilen fuar 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi: “Yılın ilk dokuz ayında 2,8 milyar dolar ihracat gerçekleştiren Türk iklimlendirme sektörü büyük bir atılım içinde. İhracattaki dağılıma baktığımızda İzmir’in son yıllarda atağa geçtiği görülüyor. Bu anlamda İzmir bizim için en önemli illerden biri. İzmirli üreticilerin bu noktada desteklenmesi gerekiyor. Biz de üreticilerin beklenti ve taleplerini karşılıksız bırakmadık. Sektörün en büyük fuarını sektörün büyüme hızına uygun olarak yeniden yapılandırdık.  ISK-SODEX yenilenen yüzüyle İzmir’in iklimlendirme sektörüne ilişkin tüm potansiyelini ortaya koyabileceği güçlü bir vitrin olacak.” 

İklimlendirme sektörünün Türkiye sanayinin önemli üretim alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları ifade etti: 

“İklimlendirme sektörü yılın ilk dokuz ayında yüzde 8 büyüyerek ihracata büyük bir katkı sağladı. Bu büyümeye en büyük katkıyı sunan illerden biri de İzmir. Son yıllarda gerçekleştirdiği ihracat ve üretim kapasitesinde artış ile İzmir İklimlendirme sektörünün parlayan yıldızı konumunda. İzmirli üreticiler fuara yoğun ilgi gösteriyor. İzmir’in bu potansiyelinin uluslararası bir fuarda sergilemesini bizde çok önemsiyoruz. ISK-SODEX’te bu yıl ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma ve güneş enerjisi sistemleri gibi oldukça geniş bir yelpazeden katılımcılarımız olacak. Enerji Verimliliği ve Bina Otomasyon sistemlerini de dâhil ettiğimiz fuarda sektörün yeni trendleri sergilenecek. Yeni fuar alanımızda, zenginleştirilmiş ürün yelpazesiyle hem sektöre yakışan bir etkinliğe imza atacak hem de ziyaretçilerimize güçlü bir deneyim yaşatacağız.” 

Uluslararası ziyaretçiler ISK-SODEX’te olacak

Bu yıl ISK-SODEX ile dünya genelinde, 50’ye yakın ülkeden katılımcı ile 80 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlandıklarını belirten Kühnel şunları ifade etti: 

“İklimlendirme sektörünün ihracat verilerine baktığımızda Almanya, Birleşik Krallık ve İtalya gibi gelişmiş ülkelerin Türkiye için stratejik pazarlar olduğunu görüyoruz. ISK-SODEX hedef pazarların tamamından uzman katılımcıları ve ziyaretçileri buluşturacağımız bir fuar olacak. Fuar sürecinde destekleyici programlar yürütecek; katılımcı ve ziyaretçilere tanışma, iş bağlantıları kurma, bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda yeni imkânlar sunacağız.”

1997 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen ISK-SODEX fuarı, 2016 yılında 47 ülkeden bin 200’ün üzerinde firma ve 107 ülkeden 83 binin üzerinde ziyaretçiyi bir araya getirdi. Dünyanın birçok bölgesinden pek çok satın almacı, editör ve dernek temsilcisi Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Ticaret Heyeti programı kapsamında İstanbul’a gelerek, ISK-SODEX 2016’da gerçekleştirilen B2B toplantıları vesilesiyle Türk ihracatçıları ile tanışma fırsatı buldu.
Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından organize edilen ISK-SODEX fuarı bu yıl ISKAV, DOSIDER, İSKİD, İZODER,  TTMD, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB işbirliğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleştirilecek. 

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık hakkında

Dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden Deutsche Messe'nin Türkiye iştiraki Hannover Fairs Turkey Fuarcılık 1996 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. WIN EURASIA, ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, ISK-SODEX Fuarı, DOMOTEX Turkey ile Automechanika İstanbul, Hannover Fairs Türkiye Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarlar arasında yer alıyor. Küresel düzeyde önde gelen üretim mallarına yönelik ticaret fuarları düzenleyen Deutsche Messe 100'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568