Medica Fuarı'nda ülkemizi temsil edecek

Teknolojik yenilikleri yakından takip eden Türk sağlık sektörü, alanında en büyük fuar olarak anılan MEDICA Uluslararası Medikal Ürünler ve Teknolojileri Fuarı’na hazırlanıyor.

Medica Fuarı'nda ülkemizi temsil edecek

Son yıllarda hızlı bir gelişim içinde olan sağlık sektörü, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) sekizinci milli katılım organizasyonuyla MEDICA Fuarı’nda yerini alacak.

Ürün ve sistemlerdeki yenilikler kadar ihracatta da önemli bir ivme yakalayan sektör temsilcileri fuarda yeni işbirliklerine imza atmaya hazırlanıyor. 

İKMİB milli katılım organizasyonuyla 38 firmanın katılacağı fuarda; medikal sektörde kullanılan tek kullanımlık ürünler, tıbbi cihazlar, ortopedik gereçler, kişisel bakım ve sağlık ürünleri, hastane ekipmanları gibi pek çok farklı ürün grubu sergilenecek. 

Sektör profesyonellerini bir araya getiren MEDICA, medikal ve tıp alanında son yeniliklerin sergilendiği bir platform olarak önem taşıyor. Dünyanın pek çok ülkesinden binlerce ziyaretçiyi ve sağlık profesyonelini ağırlayan fuarı her yıl sağlık ve medikal sektöründeki karar vericilerden oluşan yaklaşık 100 bin kişi ziyaret ediyor. 

Sektör ihracatını artıracak tüm çalışmaları desteklediklerini belirten İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) Başkanı Murat Akyüz, “Dünyanın en büyük sağlık ve medikal ürünler fuarı olan Medica’ya milli katılım organizasyonu da bu çalışmalarımızdan biri. İKMİB’in en uzun soluklu milli katılım etkinliklerinden biri olarak da bizim için özel bir yere sahip. Bu yıl 8’inci kez Medica’da ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyoruz. Firmalarımızın milli katılıma artan ilgi ve isteği de sevindirici. Sektör temsilcilerimizin mutlaka dünyanın en önemli medikal fuarlarında olması gerektiğine inanıyor ve bu yönde de onları teşvik ediyoruz. Fuarlar hem sektörde yaşanan gelişmeleri ve yenilikleri görmek hem de gelişmekte olan pazarlara açılmak için büyük bir fırsat sunuyor. Medikal, katma değerli ihracat potansiyelinin çok yüksek olduğu bir alan. Ülkemizde çok başarılı üretici firmalar bulunuyor ve kendilerini yurtdışında daha fazla tanıtmaları gerektiğini görüyoruz.Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip dünya sağlık endüstrisinin bir numaralı buluşma noktası olan MEDICA Fuarı, 14-17 Kasım 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenleniyor. 


Ayşe Sevinç              
Hilal Günay                

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568