Türk YouTuber’lar Gamescom 2017 Fuarı’nda

Gamescom’da canlı yayın yapan Türk Youtuber’lar büyük ilgi gördü. 

Türk YouTuber’lar Gamescom 2017 Fuarı’nda

Influencer Marketing ve Online Video Yayıncılığı alanında Türkiye ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren CC Media House Türkiye’nin oyun alanında en ünlü Youtube yayıncılarından PintiPanda, Oyunbros ve Stratera ile birlikte Gamescom 2017’ye katıldı. Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Gamescom’da canlı yayın yapan Türk Youtuber’lar büyük ilgi gördü. 

CC Media House Direktörü Güven Çelikkaya, dünyayı ve teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini belirtti.  Bir ay önce Asya’nın en büyük oyun fuarı olan ChinaJoy’a katıldıklarını, şimdi de Almanya’da Avrupa’nın en büyük oyun fuarında olduklarının altını çizen Çelikkaya bu fuarlar sayesinde yeni işbirliktelikleri kurduklarını söyledi.  

Teknoloji neredeyse en yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz

Güven Çelikkaya, CC Media House olarak pek çok global firmaya fark yaratan ve başarılı influencer marketing kampanyaları düzenlediklerini sözlerine ekleyerek, gittikleri ülkelerde firmaları Türkiye’de yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi. Çelikkaya, bir Türk firma olma avantajını kullanarak Ortadoğu, Asya ve Avrupa arasında hem kültürel hem de iş dünyasına yakın olmanın avantajlarını kullandıklarını söyledi. 

Hem kültürel hem sosyolojik yakınlık büyük fırsat  

Güven Çelikkaya, Gamescom’un Avrupa’nın ise en büyük oyun fuarı olduğunu, en tanınmış oyun firmalarının, 2017 sonu ve 2018 yılı başında piyasaya sürecekleri yeni oyunlarının birçoğunu ilk kez bu fuarda tanıttıklarını söyledi.  

Türkiye teknoloji alanında da önemli bir köprü konumunda

Türkiye’nin genç nüfusu, oyuna olan ilgisi ve teknolojiye yatkınlığı ile ilgi odağı olduğunu söyleyen Çelikkaya sözlerine şöyle devam etti; “CC Media House bünyesinde menajerliğini yaptığımız, Türkiye’nin oyun alanında en ünlü Youtube yayıncılarından olan PintiPanda, Oyunbros ve Stratera’da fuar alanında yaptıkları eş zamanlı canlı yayınlarla Gamescom’a gelemeyen Türk oyun tutkunlarına fuar alanını gezdirip, takipçilerini bilgilendirdiler. Hem Türkiye’deki oyunseverleri ve teknoloji tutkunlarını bilgilendirdiğimiz hem de bu yeni teknolojinin bu coğrafyadaki en önemli oyuncularından biri olduğumuzu global şirketlere gösterebildiğimiz için çok mutluyuz”.


CC Media hakkında:
CC Media House 2015’dan bu yana Influencer Marketing ve Online Video Yayıncılığı alanında Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren bir Influnecer Marketing Network ve Yeni Medya firmasıdır. CC Media House anlaşmalı olduğu Youtuber, Twitch TV Yayıncısı, Instagram ünlüsü gibi sosyal ağlarda yüksek takipçi sayılı internet yetenekleri ile birlikte markalara yönelik ‘’Influnecer Marketing’’ ve ‘’Online Video İçerik'‘ çalışmaları yapmaktadır. Eğlence, oyun, moda & makyaj, teknoloji ve lifestyle gibi birçok alanda içerik üreten sosyal medya yetenekleriyle beraber, markalar yönelik hem Türkiye hem de Ortadoğu bölgesinde global birçok marka ile yüzlerce farklı online içerik üretimi gerçekleştirilmiştir. 


Serhat Özkütükçü 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568