Yazarımız Gonca Tokuz,Gaziantep 2. Kitap Fuarında

“ANTEPFISTIĞININ KÜLTÜRE ETKİLERİ” KONUSUNDA SÖYLEŞİ YAPTI, KİTAPLARINI İMZALADI. 

Yazarımız Gonca Tokuz,Gaziantep 2. Kitap Fuarında

Yazarımız Halkbilimci Gonca Tokuz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Gaziantep 2. Kitap Fuarına katıldı.

"Gaziantepli Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor" etkinliği kapsamında açılan stantta Gaziantepli ve Kilisli yazar ve şair dostlarıyla sohbet etti, 

Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde 11 Mayıs 2017 tarihinde, Mavi Salonda  saat 16.00’da  “ANTEP FISTIĞININ KÜLTÜRE ETKİLERİ”  konulu  bir söyleşi yaptı.

Söyleşide ağırlıklı olarak halk kültüründe Antepfıstığını ele alındı.  Dil, Aşık Edebiyatı, Anonim Şiirler  (Türküler, maniler tekerlemeler), Kalıplaşmış söz ve ifadeler (atasözleri deyimler, ölçülü sözler, bilmeceler), Halk hekimliği, İnanışlar, Oyun-Eğlence-Spor ve Halk Mutfağı’ndan örnekler verdi.

Geçen yıl Tüyap Gaziantep 1. Kitap Fuarında “Gaziantep Mutfak Kültürü” üzerine konuşma yapan Gonca Tokuz’a  dinleyiciler pek çok soru yönelttiler ve bilgilerini paylaştığı için teşekkür ettiler. 

Gourmand Cookbooks and Food  Culture Awards 2016  yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek 29 Mayıs 2016 tarihinde Çin’in Yantai kentinde  gerçekleşen yarışmada Fruit Books-Meyve Kitapları kategorisinde  dünya ikincisi olan “Pistachio Book” – “Antep Fıstığı” kitabı ile ilgili sorulan soruları yanıtladı. Editörlüğünü yaptığı “Antep Fıstığı” kitabını imzaladı.

Yakamoz YAKUT

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568