Gemisini kurtaran kaptan!

"Düşünmeyelim, önümüze konulana razı gelelim, aadaaam sende, sen mi kurtarcan allasen, bırak kocamanlar düşünsün, memleketin bakanı var paşası var, bize mi kalmış. Ayrıca anarşistliğin lüzumu yok otur oturduğun yerde. Düşünmekle kalsan iyi, Şimdi konuşursun da sen ulu orta...

Düşünme, konuşma.

YAŞA(!).Zıbar yat, rüyalar gör, sabah kalk, rüyalarını hayra yor(!), gazeteleri yüzünden oku, hatta başlıklarını okusan yeter de artar bile. İlla gömülüp okuyacaksan, neşeli bir şeyler oku, magazin sayfaları cıvıl cıvıl ya... İÇİN AÇILSIN... Kim kiminle.

Deli.

Tövbe tövbe.

Hele heleee öyle kitap falaaaan zinhaaaarr boş işler. Sosyal içerikli, bilimli ilimli felsefeli, hele tarih, hele tariih yanından geçme. Hatta unut gitsin kardeşim. Sen önüne bak. Karnın tok mu, sırtın pek mi? Bırak hem öyle derinden din iman işlerini. 

DİNCİ Mİ OLUCAN BAŞIMIZA ALLAH’ INA ŞÜKRET YETER NASİBİNİ NASILSA YERSİN(!)

Öyle hak, hukuk, adalet meselelerini çok uzatma, HADDİNİ BİL(!)
Hazreti Ömer baş edememiş bu insanlarla... İnsanlar verdikçe ister, sonu yok yani anlayacağın... Hak versen ne oluuur vermesen? Para vereceksin ses kesilir Millet aç ulan, haklısın desen karnı mı doyacak.
Sen bırak ilerisini gerisini.

CUKKA SAĞLAMSA, % 100 VE HER KONUDA HAKLISIN HER BİŞEYE DE HAKKIN VAR DEMEKTİR!

Öyle ulema gibi okumakla olmaz yani bu işler haklı ve güçlü olacaksan, insaf vicdan hak getire olacak. Yerine göre üstüne basıp geçeceksin. Sonra bir ara sırtını sıvazlar, eline bir elma şekeri tutuşturur teşekkür edersin. Öyle düşünen konuşan insan falan teranisi attırıp başına bela mı alaan yahu.
Hatta Elif görse mertek bellemeli, sen ne dersen aynen tasdiklemeli ki; SEN BÜYÜK ADAMLIĞINI(!) İLAN ETMELİSİN! 

Dünyada kaç milyon aç insan varmış. Bırak onu, komşu aç yatarmış. İnsanlık onuru ayaklar altında sürünürmüş, kızlarımız oğlanlarımız süfli bir hayatın çarklarını döndüren canavarın azığı olmuş. İdeoloji diye dayatılan ütyopik kamplaşmalarla insanlık, insanlığından çıkmış. 
Mış mış mış 

NE GAM, GEMİSİNİ KURTARAN KAPTAN.

İşsizlik adam boyu hırsızlık her caddede, caddesine yakışır şekliyle uyuşturucu, gasp, tecavüz, fuhuş ve ahlaksızlığın dik alası. Manevi değerleri siper edinip milletin dünyasını da ahiretini de iğfal etme.
 KAN, KİN, NEFRET, AŞK(!), İHANET, AVANTÜR VE BİLİMUM MELANET BU SİNEMADAAAA!
Al eline kuru yemişini, yaslan arkana keyifle seyret. Ama yorum yapma. Şükret. Evet, evet şükret.
Bak ne kadar özgürsün aslında.
HER ŞEY SERBEST.

Rahatsız falan da olma. 
Bütün dünya böyle kardeşim, dünya vatandaşıyız son tahlilde.

DÜNYA NEREYE, BİZ ORAYA!

Deli misin nesin ya?
Yersin kafayı oğlumm
Bırak bu işleri
Ye, iç bak dalgana! 

ZATEN ÜÇ BUÇUK GÜNLÜK DÜNYA

" ALLAH’ IN KULLARI! MUHTAÇLARA VE AKRABAYA YARDIM EDİN... AZGINLIĞIN HER TÜRLÜSÜNDEN SAKININ... ALLAH’ IN GAZABINDAN, ALLAH’ IN RAHMETİNE SIĞININ! ALLAH DÜŞÜNÜP TUTASINIZ DİYE SİZE ANCAK ÖĞÜT VERİR!"

" AKIL SAHİPLERİ, ALLAH, BÜTÜN YAPTIKLARINIZDAN HABERDARDIR... O, BÜTÜN NOKSANLIKLARDAN MÜNEZZEHTİR. O, ALİM’ DİR"

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568