Dede döviz işletmeleri sahibi Mehmet Gesoğlu'nun annesi vefat etti

Mehemt Gesoğlu'na ( dede) ve akrabalarına başsağlığı diliyoruz

Dede döviz işletmeleri sahibi Mehmet Gesoğlu'nun annesi vefat etti

BEYLİKDÜZÜ FATİH SULTAN CAMİSİ VE…

Bu camiyi görmenizi tavsiye ederim.18 yıllık bir çalışmanın ürünü olan bu camiyi sevgili Kilis Vakfı dostu ve üyesi Mehmet Gesoğlu’ nun “Dede” annesinin  4 Ekim 2011 - Salı günü  vefatı dolayısıyla gittiğimiz zaman, ziyaret etme imkânı bulduğumuzda, bir şaheser cami sülüeti ile karşılaştığımız için, doğrusu hayranlıkla bir güzel tablo seyreder gibi bu muazzam camiyi seyretme imkânı bulduk.

Merhume Gesoğlu’ nun cenazesinde hemen hemen bütün Kilis vakfı üyeler ve tanıyan birçok hemşerimiz vardı. Çünkü Sayın Mehmet Gesoğlu hemşerimiz arkadaşları arasında sevilen ve sayılan bir, isim sahibi olduğu için doğrusu onun bu acılı gününde hep bir araya geldik.

Her zaman olduğu gibi,  Vakıf Başkanımız SayınYaşar Aktürk başta olmak üzere bütün sevenlerin bu 98 yaşında ki merhumenin tabutu etrafında toplanarak ona son görevlerini ifa etmiş olmaları elbette Kilis dayanışmasının bir güzel ifadesi sayılmalıdır. Her zaman ve her iyi ve kötü günlerinde hemşerilerinin yanında bulunmayı vazife edinmiş olan, bu topluluğun dayanışması doğrusu imrenilecek bir tablo sayılmalıdır. Kilis, ondan ne kadar uzakta olursak olalım o belde için adının her geçtiği yerde mutlaka varız ve görevinizi yapmak bizim için en önemli vazifelerimizden biridir.

Beylikdüzü İstanbul’ un Avrupa yakasında sırtını Büyük çekmece gölüne ve semtine vermiş son yılların Edirne ve Tekirdağ illerine doğru uzaman bir görüntüsü içindedir. Bu görüntü işte Avrupa yakasında modern binalar ve hayal bile edemeyeceğiniz bu cami görüntüsüyle İstanbul için bir başka tablo oluşturmuştur. O gün, bu cenaze vesilesiyle bu tabloyu doya doya gezmek ve izlemek fırsatı buldum, yapan ve yaptıran elleri samimi ve içtenlikle kutladım.Beni yanına alarak gezdirme zahmetinde bulunan bir hemşerimin tek tek sıraladığı kütüphanesi, kafeteryası ve dinlenme ve kuran okuma salonlarıyla doğrusu harika bir görüntü bu camide sergileniyordu. Hele çifte minaresinde k,i incelik Mimar Sinan torunlarının neler yapacağı ifadesini taşımaktaydı.

Merhumeyi mezarına kadar götürüp toprağa indirip döndüğümüzde, artık akşam olmak üzere ve güneş batmak durumundaydı. Hocanın getirdiği tekbir sesleri arasında 98 yaşında biten bir ömrün işaret ettiği bir nokta vardı. Her Fani mutlaka ölümü tadacaktır ve ölümün yaşı yoktur. Onun için daima sevgi ve barış içinde yaşamak insanlara el uzatmak ve bu sevgiyi nesilden nesile hediye etmek görevi başlıca görevimiz olmalıdır.

Bütün bu duygu birikintisi içinde camiden ve mezarlıktan ayrılırken, içtenlikle dolu sesimizi yükselterek; TANRI RAHMETİNİ BOL ETSİN; diyiverdik ve geride kalanların elini sıkarak, YAKINLARA Baş SAĞLIĞI olsun, ifadeleri içinde Sayın DEDE’YE veda ederken onun hüzünlü gözlerinde elbette, 98 yaşında da olsa kaybettiği sevgili annesinin unutulmaz hatıraları vardı. İşte bu hatıraları taşıyarak oda mezarlığı terk ederken, 98 yaşında ki merhume artık ebedi istirahatgahında ve Tanrı ile baş başaydı.

Ne diyelim: MEKÂNIN CENNET OLSUN SEVGİLİ VALİDE. SEN RAHAT UYU…


Mehemt  Gesoğlu'na ( dede) ve akrabalarına başsağlığı diliyoruz

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2012, 21:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrecan Gesoğlu
Emrecan Gesoğlu - 3 yıl Önce

( dede ) babamın amcası

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568