Kırgızistan Ödülü Tamerkaradağlı'ya

Sultanahmet Armada Otel'de gerçekleştirilecek olan Kırgızistan Kültür Tanıtım Gecesi birbirinden çeşitli etkinlikler ve sürprizlere ev sahipliği yapacak. 

Kırgızistan  Ödülü Tamerkaradağlı'ya

Türkiye Gezginler Derneği Başkanı Orhan Kural'ın öncülüğünde USAID BGI sponsorluğunda Kırgızistan Egemendik Derneği tarafından 3 Kasım 2016 Perşembe günü Sultanahmet Armada Otel'de gerçekleştirilecek olan Kırgızistan Kültür Tanıtım Gecesi birbirinden çeşitli etkinlikler ve sürprizlere ev sahipliği yapacak. 

Bugünlerde vizyondaki Pamuk Prens filmi ile kendi hayatını beyaz perdede canlandıran ünlü oyuncu Tamer Karadağlı'nın Kırgızistan Türkiye Dostluk Ödülü'nü, yılların eskitemediği usta oyuncu Perran Kutman'ın Sarıay Sigara ile Mücadele Ödülü'nü alacağı geceye Kırgızistan Turizm Bakanı'nın yanı sıra Türk dünyasının en ünlü yazarı Cengiz Aytmatov'un oğlu Askar Aytmatov, diplomatik temsilciler ve Türkiye ile Kırgızistan'dan seçkin bir davetli topluluğu katılacak. Kırgızistan Milli çadırının kurulacağı etkinlikte uluslararası ödüllü folklor ekibinin dans gösterisi, Kırgız Milli kıyafetleri defilesi, el sanatları sergisi ve Recep Aktuğ'un Kırgız şarkılarından oluşan konseri ile Kırgız kültürü ile iç içe muhteşem bir akşam yaşayacak olan davetliler Kırgız yemeklerinden oluşan ikramları tadacak ve çekilişler ile Kırgızistan'dan özel olarak getirilen hediyelerin sahibi olacak. Kırgızistan Kültür Tanıtım etkinlikleri, 4 ve 5 Kasım'da Özdilek Park İstanbul'da ve Taksim meydanında kurulacak çadır ve folklor dans gösterileri ile devam edecek.Yer : ARMADA OTEL
Ahırkapı Sokak No: 24
Sultanahmet İstanbul


Tarih : 3 Kasım 2016 Perşembe Saat : 19.00 İletişim : Yusuf Türkmen – 0533 231 33 48 – yusufturkmen@gmail.com


 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568