Kur-İşlet-Devret modeli

İnsan kaynakları yönetiminde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Ergene Consulting & HGA Group Türkiye, geliştirdiği Kur-İşlet-Devret modeli ile şirketlerin insan kaynakları yönetiminde yeni bir açılıma imza atıyor.

Kur-İşlet-Devret modeli

Kur-İşlet-Devret” markasını tescil ettiren Ergene Consulting & HGA Group Türkiye, 10 yıl süreyle kullanım hakkını aldığı bu marka modeli ile sektörde bir ilki gerçekleştirdi. Kur-İşlet-Devret modeli kapsamında, kurumsallaşma yolculuklarında şirketlerin insan kaynakları için gerekli olan tüm altyapı sistemlerini kuran şirket, firmaların ihtiyaç duydukları ekipleri oluşturuyor, İK departmanına işlerlik kazandırıyor ve tüm bu süreçleri, 20 yılın üzerinde deneyime sahip kıdemli uzman ekibiyle birlikte tam yetki ve sorumlulukla yönetiyor. 

“Kur-İşlet-Devret” modeli ile şirketlerin insan kaynakları yönetimini profesyonel ellere teslim ettiklerini belirten Ergene Consulting & HGA Group Türkiye Başkanı Murat Ergene, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Avrupa’da olduğu gibi Türk şirketleri de artık dışarıdan aldıkları bu hizmetle insan kaynakları yönetimini profesyonel ellere teslim ediyorlar. Şirketler böylece şirketler bir yandan uluslararası standartta hizmet alıyor, öte yandan ihtiyaç duydukları insan kaynakları, zaman ve maliyetten orta vadede ciddi ölçüde tasarruf ediyorlar” dedi. 

Murat Ergene: “Sektörde bir ilki gerçekleştirdik.”
İnsan kaynakları birimlerinin şirketleri geleceğe taşıyan omurga görevi üstlendiğini vurgulayan Murat Ergene, bu nedenle de firmaların insan kaynakları sistemlerini kurarken her zamankinden daha fazla dışarıdan profesyonel destek alma ihtiyacı duyduklarını söyledi. Bu ihtiyacı karşılamak üzere Kur-İşlet-Devret modelini geliştirdiklerini ve markayı tescil ettirerek 10 yıl süreyle kullanım hakkını aldıklarını kaydeden Ergene, “Bu hizmet modeliyle sektörümüzde bir ilki gerçekleştirmekten son derece mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Sunulan hizmetler ve şirketlere avantajları 
Murat Ergene, Kur-İşlet Devret modeli kapsamında, insan kaynakları departmanı olmayan şirketlere sıfırdan İK departmanı kurduklarını, yetişmesi gereken ve az tecrübeli İK bölümü olan şirketlere koçluk/mentorluk hizmeti verdiklerini ve ‘işbaşında yetiştirme’ programı uyguladıklarını söyledi. Murat Ergene, model kapsamında sundukları diğer hizmetleri şöyle sıraladı:

“Çalışanları için performans ve prim/ödül yönetim sistemlerini kurarak şirkette etkin ve adil bir yapı oluşturuyoruz. Yetenek yönetimi stratejilerini belirliyor, işveren marka stratejisi ve etkin işe alım sistemlerini kuruyoruz. Aynı zamanda eğitim ihtiyaç analizini yaparak çalışanlara odaklı eğitim stratejileri geliştiriyoruz. Ücret yönetim modeli, iş değerlendirme ve norm kadro analizi ile de yüksek performansa dayanan şirket kültürü oluşturmayı hedefliyoruz.”

En iyi uygulamalar adapte ediliyor
Dünyada ve Türkiye’deki en iyi insan kaynakları uygulamalarını, şirketlerin kültür ve değerlerine uygun olarak adapte ettiklerine işaret eden Murat Ergene, müşterilerinin aynı zamanda insan kaynakları ana tedarikçisi olmayı hedeflediklerini ifade etti. Ergene, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Üst Düzey Yönetici Seçme ve Yerleştirme olmak üzere uzmanlaştığımız iki alanda, çok uluslu ve ulusal müşterilerimizin iş hedeflerine ulaşmaları için insan kaynağını temin ederken, ülkenin kültürüne ve değerlerine uygun şekilde özelleştirilmiş hizmetler sunuyoruz. Üst düzey yönetici yerleştirme hizmeti verirken organizasyonu yakından tanıdığımız için, şirket strateji ve hedeflerine uygun pozisyon ve adaylar öneriyoruz. Bunun, hizmet verdiğimiz şirket için çok önemli bir değer olduğuna inanıyoruz.”


Dünya lideri firmalarla yaptıkları stratejik işbirliklerinin sağladığı en iyi insan kaynakları uygulamalarını, şirketlerin ihtiyacına özel, aynı zamanda butik hizmet anlayışı ile sunduklarını kaydeden Murat Ergene, “Süreçleri yönetirken de elimizi taşın altına sokuyor ve sürekli uygulamanın içinde olarak hizmet veriyoruz. Bu yaklaşımla fark yarattığımıza inanıyor ve hizmet verdiğimiz şirketlerde başarıyı sağladığımızı düşünüyoruz” diye konuştu. 


Ergene Consulting & HGA Group Türkiye Başkanı Murat Ergene...
Ayfer Karataş


 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568