Merc - i dabık zaferini kutlamak ne güzel…

Bu gün 24 Ağustos.... Nejat TAŞKIN / İstanbul'dan yazıyor

     Merc - i dabık zaferini kutlamak ne güzel…

     
                                                                               

 Kilis ilimizden gelen her habere seviniyoruz. Hele böylesine bayramlar ve coşkulu günler olduğunda içimiz de daha bir kıpır, kıpır heyecanlar yaşıyoruz.

Bundan tam 493 yılında Kilis’in Tılhabeş köyünde karşılaşan düşman kuvvetleriyle Osmanlı Ordusunun büyük Hanı
YAVUZ SULTAN SELİM bir büyük savaşla tarihe işte altın harflerle böylesi büyük bir günü yazmıştır. Bütün dünya devletlerinin kitaplarında yer alan bu büyük zafer unutulması imkân olmayan bir zaferdir.

Bizim arzumuz Kilis’in Yavuzlu Beldesinin Sayın Belediye Başkanı bu günü festivallere dönüştürerek kutlamasıdır. Hem de öğle bir gün içinde değil bir hafta on gün süreyle yapılmalı ve bu konuda bütün ülke hatta yurt dışı uyarılarak Yavuzlu beldesinde ki bu coşkulu havayı kutlamalıdır.


       Kilis Vakfı Başkanı Yaşar AKTÜRK kutlamalara işte aşağıda ki mesajla katılmıştır. 
Kilis Belediye Başkanımız Abdi BULUT’ta bu konuya el verdiğinde bir büyük festival coşkusu yaşanır ve Kilis unutulmazlar kitabında yer alır.
       Bu sene geçti demeyelim, Ramazan Bayramından sonra ATATÜRK’ün Kilis’e teşrif ettiği günle bu günü birleştirip festivallere dönüştürelim…

        Bu konuda önerileri bekliyor bayramınız kutlu gazanız mübarek olsun diyorum.

İstanbul Kilis Vakfı Başkanı Yaşar AKTÜRK'ün,Yavuzlu belediye Başkanı Ahmet SAKAR'A  mesajı    : 

  " Merci-DABIK Zaferinin 493.Yıl dönümünü kutladığımız bu büyük günde, sizin şahsınızda Kilis-Vakfı Başkanı ve Mütevelli üyeleri olarak,  bu büyük Zaferin mümtaz kahramanlarını saygıyla ve rahmetle andığımızı ifade etmek isterim.

         Türk Ordusunun yüz yıllardan beri gösterdiği bu büyük Kahramanlığın ifadesi olarak kutladığımız YAVUZLU Beldesinde ki, bu büyük günün bütün heyecanını yaşıyor ve sizin şahsınızda Yavuzlu Beldesine ve Kilis Halkına en içten ve en samimi duygularımızı bu vesileyle sunmak istiyoruz.
          Bu büyük Zaferin Bayramını kutluyor ve tarihe mal olan bu büyük günleri bizlere yaşatanları başta büyük Han
YAVUZ SULTAN SELİM olmak üzere rahmetle ve heyecanla anıyor, bu mesajımızın sevgili hemşerilerimize duyurulmasını sizin vasıtanızla arz ediyoruz.   Bayramımız kutlu olsun."

                     Yaşar Aktürk
               Kilis-Vakfı Mütevelli Başkanı
                                                  

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2012, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568