TÜYAP uluslararası fuarlarını İzmir’e taşıyor

TÜYAP “fuarizmir”de, İstanbul’da yıllardır başarıyla gerçekleştirdiği uluslararası fuarların İzmir buluşmasını başlatıyor

TÜYAP uluslararası fuarlarını  İzmir’e taşıyor

Kültür ve edebiyat dünyasında 22 yıldır İzmir ve Ege Bölgesi’nin en büyük buluşmasını İzmir Kitap Fuarı’yla gerçekleştiren TÜYAP, 18 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında İzmir Otoshow, 2017 yılında 5 – 8 Nisan İZMOB İzmir Mobilya ve Yan Sanayii Fuarı, İZWOOD İzmir Ağaç İşleme Makinaları Fuarı, 11 – 15 Nisan PLASTPAK Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Fuarı ve 4 – 7 Ekim MAKTEK İzmir Metal İşleme Makinaları Fuarı ile devam edecek fuarlarıyla İzmir ve Ege bölgesinin üretimine, ihracatına ve ekonomisine destek verecek. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’de altı fuar merkezimiz, 16 şehirde ofislerimiz ve 730 çalışanımızla hizmet veriyoruz. Bu merkezlere ek olarak, İzmir’de de çağdaş bir fuar alanı olan “fuarizmir”de İZFAŞ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle artık alanlarında birer marka olmuş fuarlarımızla İzmir ve Ege bölgesine hizmet edeceğiz. Bu kararı alırken, ülkemizin geleceğine, İzmir ve Ege bölgesinin potansiyeline verebileceğimiz katkıya olan inancımız en önemli hareket noktamızdı. Ülkemiz sanayi kuruluşlarının %13’ü Ege bölgemizde yer alıyor, bu çok önemli bir oran ve Ege Bölgesi’nin büyük gücünü gösteriyor. Bu sebeple İzmir’i merkez olarak belirlerken bölge kapsamında yer alan illerimizi de dikkate alıyoruz. Denizli, Muğla, Aydın, Kütahya, Manisa ve Uşak da büyük potansiyelleriyle fuarlarımıza katılımcı ve ziyaretçi olacaktır. Bölgenin ekonomik olarak gelişiminde pay sahibi olmak, bölgeyi daha çok istihdama, üretime ve ihracata teşvik ederken bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına da katkı yapmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi. 


Burak Gürses


 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner569

banner141

banner557

banner560

banner568