Usta balıkçılar bir kez daha Alaçatı'da

Müge BOLAT / ALAÇATI: “Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvası, outdoor’un öncü markası Columbia ana sponsorluğunda Port Alaçatı Marina’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Usta balıkçılar bir kez daha Alaçatı'da

Turnuvaya bu yıl Bülent Akgerman, Ceyla Aysal Kırklar, Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Nevzat Aydın, Alp Kırşan, Turgut Konukoğlu, Berent Akdemir, Umut Kızıltan, Can Kestelli, Eyyüp Necimoğlu, Uğur Işık, Turan Mutlu, Sinan Kuran, Yıldırım Özdemir, İskender Atakan, Vahit Paksoy, Sacit Ertuğ gibi Türkiye’nin önde gelen iş adamlarını ağırladı.

Turnuvanın ana sponsoru olan Columbia PFG ve Gözalan Grup Yönetici Ortağı Kerem Gözalan’ın da yarıştığı turnuvada heyecanlı anlar yaşandı. 

Baracuda teknesi ile katılan Erkut Soyak ve Gökhan Çarmıklı ekibi En Büyük Balık ödülünü kazandı. 
Bluefin teknesi ile katılan Turgut Konukoğlu ve ekibi En Büyük 2. Balık, Shamu teknesinde yarışan Sinan Kuran ve ekibi En Büyük 3. Balık ödülünü alırken CES teknesi ile yarışan Emre Yörek ve ekibi En Fazla Yakala Bırak kategorisinde birincilik ödülünü Columbia PFG’den aldı.

Bu kategorilerin dışında Jüri Özel Ödülünü sahibi Time Out teknesi ile Alp Kırşan ve ekibi oldu.
Turnuva dışında karada yapılan etkinlikler de karada bekleyenlere keyifli zamanlar yaşattı. Özellikle Columbia PFG Happy Hour sırasında sahneye çıkan sanatçı Jabbar büyük bir sürpriz oldu. Yemek Atölyeleri, Minik balıkçılar ve Türk Telekom Prime ile sahneye çıkan Emir Ersoy ve Projecto Cubano renk kattı. 

Grafitti sanatçısı Gölge Artizm2in iki gün boyunca sergilediği canlı performans ile sergilediği graffiti çalışması Alaçatı sevdalısı Korcan Karar’ın sunduğu açık artırmayla geliri Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfına bağışlanmak üzere satıldı. Tabloyu satın alan Wanda ekibinden Ercan Görücüoğlu turnuva kapsamında böylesi değerli bir etkinliğin içinde oldukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Yarışmacı teknelere yunuslar ve balinalar eşliğinde denizde büyük bir görsel şölen yaratırken karada bekleyenlerde Minik Balıkçılar için düzenlenen workshop ve Mini Balık Turnuvası ile oldukça keyifli anlar yaşadılar. Böylelikle katılımcıların çocuklarıda bir noktada bu keyifli sporu deneyimlemiş oldu, nesli tükenen deniz canlılarının korunması için verilen bilgilerle minik balıkçılar içinde bilinç yaratıldı. Minik balıkçılar yakaladıkları balıkları sağlıklı şekilde denize bırakmanın mutluluğunu yaşadılar.

Turnuva kapsamında organize edilen ‘Offshore Fishing Expo’ ile Türkiye’de bir ilk olarak , balıkçılık ile ilgili markaların bir arada, hedef kitleye doğru şekilde ulaştırılması sağlandı ve markaların yeni ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568