Vali Süleyman Tapsız panele katıldı!

“Suriye Krizinin Sosyo-Ekonomik Etkileri”

Vali Süleyman Tapsız panele katıldı!
Kilis Valisi  Süleyman TAPSIZ, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen, “Suriye Krizinin Sosyo-Ekonomik Etkileri” adlı panele katıldı.

Vali Süleyman TAPSIZ’ın panelist olarak katıldığı panelin açılış konuşmaları, YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prf. Dr. Kenan AYDIN ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. İsmail YÜKSEK tarafından yapıldı.

Oturum Başkanı Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prf. Dr. Özden Zeynep OKTAV’ın konuşmalarının ardından;
Suriye  Krizinin Sosyo-Ekonomik Etkileri ile ilgili Vali TAPSIZ tarafından sunum eşliğinde; İlimizde bu güne kadar gerek kamplarda ve gerekse şehir merkezinde kalan Suriyeli sığınmacılar için T.C. Devleti, Kilis Valiliği, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri tarafından yapılan yardımlar ve sunulan hizmetler karşılaştırmalı olarak anlatıldıktan sonra, Kilis Halkının Suriyeli mültecilere karşı sergilediği kardeşlik ve ev sahipliğinin anlatıldığı bir konuşma yapıldı.Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Zeynep OKTAV‘ın moderatörlüğünde; Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Binası Hünkar Dairesinde  gerçekleştirilen panele, Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ, Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Rıdvan KÖKSÜZER, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali ÖZPOLAT, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent ÖZKAN ve Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Haber Editörü Turan KIŞLAKÇI katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2014, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568