Yusuf Odabaşı İle Bir Araya Geldik!

Nejat Taşkın İstanbul'dan bildiriyor...

Yusuf Odabaşı İle Bir Araya Geldik!

Kilis Valisi, Yusuf Udabaş’ı  aylar önce Kilis İlimize atanmış  fakat bir türlü kendisiyle bir araya gelmek kısmet olmamıştı. İşte geçtiğimiz gün içinde Kilisli Lokantaları sahibi Mehmet Şahiner’in organizasyonu ile onun Beylik düzünde ki lokantasındaydık.

Başta Kilis Vakfı Başkanımız Yaşar Aktürk ve Mütevelli üyelerimizle, Valimizin bazı misafirleri, yakın ilçe Kaymakamları ve Kilis Valisi iken Mardin valiliğine atanan Turhan Ayvaz’ında katılımı ile bir yemekli toplantıda Kilis bütün yönleriyle masaya yatırıldı.
Yüzlerce Km. uzakta olmamıza rağmen İstanbul Beylik düzündeki bir hemşeri lokantasında Kilis’i konuşmak ve onun sorunlarını masaya yatırmak elbette onur verici bir duygunun eseri olmalıydı.

 Vali Odabaşı Kilis’e göreve başladı günden beri sorunlara bire bir vakıf olduğunu hatırlatarak, geç kalınmış bir toplantı için mazeretlerini ileri sürerken: Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk kendisiyle bir araya gelmenin heyecanını yansıttı. “ Kilis’in en büyük sorunlarından biri olan, eğitim ve sağlıkta Türkiye genelinde birinci olmanın her zaman mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aktürk kendisininde İstanbul’da bulunan arkadaşları ile her zaman Kilis sevgisi ve Kilis’e yardım etmenin mutluluğu içinde olduklarını ve gelecek günlerde de olacaklarını da belirtti. İstanbul Kilis Vakfı kurulduğundan beri İstanbul’da Eğitim-Öğretim hayatlarına devam eden Kilisli öğrencilere ve Kilis’teki öğrencilere gerekli hizmetin verilmesi konusunda büyük yardım paketleri taşıdığını belirten Başkan Aktürk 27 lise seviyesinde ki okulun hemşerileri tarafından yaptırılarak Kilis’e armağan etmenin hep güzelliğini değerli Kilis‘liler yaşamıştır ifadesini kullanarak; artık bizim Kilis’te sanayi yatırımları ile uğraşma imkânımızın zor olduğunu bu konuda Sayın Milletvekillerimizin ve hükümetimizin Kilis’e el uzatmaları gerektiğini belirterek yinede Kilis dendiğinde her zaman varız, Sayın Valim, ifadesini kullanan Aktürk; yeter ki siz bizlerden uzak durmayınız diyerek sözcüklerini sade bir dille ifadeleştirdi.


Valimiz ise: Kilis’in eksik yönlerini belirtti ve bu eksik yönlerin giderilmesi için gereken her türlü dayanışmayı bundan sonra Kilis Vakfı ile temas kurarak gerçekleştireceğini ifade ederek, nerede ne zaman toplantı olursa çağrıldığında hep yanı başımızda olacağını belirttiler.

 Milletvekilimiz  M.Salih Dal da toplantımıza katıldı. Dal ise, her konuda hükümet nezdinde ne yapılması gerekiyorsa yapılacağını vurguladı.

 Mehmet Şahiner maalesef hükümetlerimizin Kilis iline yıllardır uzanmadığını su sorununun en büyük sorunlardan biri olduğunu belirterek su sorununa acil çözüm üretilmesi konusunda duygularını iletti ve temennilerde bulundu.

 Bomboş bir organize sanayi bölgesi ile karşı karşıya kalmış Kilis artık Gaziantep’in gölgesi altından sıyrılarak, bir il havası içinde yarınlara taşınması gereğini vurgulayan konuşmacılar: Gaziantepli sanayicinin kurduğu Kilis sanayi bölgesinde ki çuval yapımı tesislerine işçi bulamadığından söz ederek 20 Km. uzaklıkta ki köyden işçinin gelemediğini yolun olmadığından yakındı.

İşte geç vakitlere kadar devam eden bir masa başı yemekli toplantıda bütün ağırlığı üstlenen ve konuşmalara nokta koyan Kilis Valisi Yusuf Odabaş’ı Başkanımız Yaşar Aktürk, bu beldeye yapılan hizmetlerin gurur verici olduğunu belirtip, asla ve asla Kilis’e hizmet aşkı ile dolu olanları Kilis unutmaz diyen Sayın Aktürk ve Valilerimizin tek tek isimlerini sayarak, toplantıda bulunan Sayın Valilerimizden Turhan Ayvaz’ı da onurlandırıp Kilis’e olan hizmetlerini heyecanla ifade ettiler.
Bir gece yarısı Beylikdüzü İstanbul’da artık saatler ilerlemiş ve konuşulan bir Kilis gündeme oturarak, barış, sevgi ve dayanışma ön planda yerini alıp ertesi güne taşınmaya başlanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2012, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568