Akkoyuncu’dan Kadir Gecesi Mesajı

Akkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu, Kadir gecesinin Türk-İslam alemi üzerinde dolaşan kanlı tezgahların son bulmasına vesile olmasını diledi.

Akkoyuncu’dan Kadir Gecesi Mesajı
Mersinli İşadamı Serkan Akkoyuncu, Kadir Gecesi nedeniyle yaptığı açıklamada, Müslümanlara yapılan saldırılara değinerek, "Bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde, Türk-İslam aleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgahlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır" ifadelerine yer verdi.


Kadir gecesinin esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı olduğunu bildiren  Akkoyuncu, şunları kaydetti:

"Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de müjdelenen mübarek Kadir gecesine kavuşmuş bulunmaktayız. Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimizdir. Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşıladığımız Kadir gecesi hepimiz açısından vazgeçilmez önem ve değerdedir. Bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine uygulanan baskılar başta olmak üzere Türk-İslam aleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgahlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır. Bu düşüncelerle Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni içtenlikle kutluyor, aşkla kaldırılan ellerin ve adanmışlıkla çarpan kalplerin eşliğinde yapılan duaların kabul görmesini içtenlikle niyaz ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568