Anafartalar Zaferi'nin 96. Yıldönümü

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Anafartalar Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla yayımladıkları mesaj:

Anafartalar Zaferi'nin 96. Yıldönümü

“Çanakkale Savaşlarında elde edilen zaferler, şanlı tarihimizin parlak sayfalarından birini oluşturmaktadır.

Tüm dünya, deniz ve kara savaşlarında, aziz milletimizin vatanını korumak için sergilediği emsalsiz kahramanlığa ve cesarete tanıklık etmiştir.

Çanakkale Savaşlarının milletimiz açısından en önemli sonuçlarından biri de, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine çıkması olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale’de, askeri dehası, yeteneği ve üstün başarısıyla büyük bir komutan ve lider olarak milletimizin kaderinin şekillenmesinde oynayacağı rolün işaretlerini vermiştir.

Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal idaresindeki Türk Ordusu'nun kara savaşlarının kritik bir aşamasında kazandığı zafer, milletimizin canı pahasına vatanına sahip çıkma, ebediyete kadar hür ve müstakil yaşama kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. 

Geçmişte birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla kazanılan zaferler, bugün de milletimizin yolunu aydınlatmaktadır. Büyük bir özgüven içerisinde ilerlemesini sürdüren Türkiye, azim ve cesaretle hamlelerini devam ettirecek, insanımız için müreffeh bir geleceği kurma başarısını mutlaka gösterecektir.

 Anafartalar Zaferi'nin 96 .yıldönümünde, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Çanakkale'de destan yazan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568