“bir defadan bir şey olmaz“ demeyin!

Bonzai Medya raporu

“bir defadan bir şey olmaz“ demeyin!
Uyuşturucu kullanımı yaşının iyice düştüğü günümüzde, gençler "bir defadan bir şey olmaz" diyerek veya arkadaş ortamında dışlanmamak için uyuşturucu tuzağına düşüyorlar. Eskiden okullarda gizli gizli içilen sigaranın yerini uyuşturucu maddelerin alması korkutucu.

Bir yandan tüm dünyada, bilindik uyuşturucuların, ekimi, üretimi, kaçakçılığının gittikçe zorlaşması fiyatlarının artmasına, küçük eroin organizasyonlarının daha karlı olduğunu düşündükleri kimyasal içerikli uyuşturucu maddelerine yönelmesine sebep olmakta.

Son dönemde medyada mağdurlarını izlediğimiz, haberlerini okuduğumuz sentetik bir uyuşturucu olan Bonzai de bunlardan biri.

Özellikle Temmuz ayında hastanelere gelen Bonzai vakalarının artması, narkotik polisini harekete geçirdi ve takibinde uyuşturucu baskını haberleri dikkat çekici seviyeye ulaştı.

Ajans Press’ten alınan bilgilere göre Ocak ayından itibaren yerel ve ulusal medyada uyuşturucularla, uyuşturucu kullanımıyla, uyuşturucu davalarıyla ilgili toplam 39.594 adet haber yer almış durumda.

Yeni zehir Bonzai ise, sene başından itibaren özellikle yerel medyada gözüken haber artışları ile ilk sinyallerini vermeye başlamış, Temmuz’da ise yaklaşık sekize katlanarak, 2 bin 500 adet haber ile gündemimize düşmüş durumda.

Türkiye genelinde 3 binin üzerinde yayını tarayan Ajans Press’in Bonzai Medya raporu incelendiğinde yeni zehirin hangi bölgelerde daha çok gündemde olduğu da tespit edilebilmekte.


www.yakamozyakut.com Ajans Press
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568