Çok büyük hatalar yapılıyor!

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nın dış siyasetinde anormalleşme, radikalleşme yaşandığını, öngörüsüzlüğün hakim olduğunu ileri sürdü.

Çok büyük hatalar yapılıyor!
Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Komutanını tedavi ettirdiğiniz adamlar gidip şimdi sizin konsolosluğunuzu basıyor. Ne biçim işbirliği bu. Burada çok büyük hatalar yapılıyor. Bizimle IŞİD'in bağı nedir?" diye sordu. 

Bal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nın dış siyasetinde anormalleşme, radikalleşme yaşandığını, öngörüsüzlüğün hakim olduğunu ileri sürdü. 

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na IŞİD militanları tarafından düzenlenen baskına da değinen Bal, "Kuzey Suriye'deki yapılanmayı seyrettiniz, milleti kandırdınız. Orada etnik devletin ikinci ayağını kurdular. Hata yaptınız illegal yapılanmalarla şu ya da bu şekilde işbirliğine girdiniz yanlış yaptınız. Büyük bir devlet bu tip yapılanmalarla işbirliği yapmaz. Komutanını tedavi ettirdiğiniz adamlar gidip şimdi sizin konsolosluğunuzu basıyor. Ne biçim işbirliği bu. Burada çok büyük hatalar yapılıyor. Bizimle IŞİD'in bağı nedir?" diye konuştu. 

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bal, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın Genel Kurul'da Musul'a ilişkin uyarılarda bulunduğu, ancak AK Parti milletvekillerinin kendisine tepki gösterdiği ifade edilerek değerlendirmesinin sorulması üzerine ise "Meclis'te canlı yayında demokrasi oyunu oynanıyor. Doğru bir şey söylendiğinde oturup düşünmek, tedbir almak lazım. Milletvekilleri hür iradeleri, akılları, vicdanlarıyla konuşmuyorlar. Gruplarıyla konuşuyorlar" iddiasında bulundu.


www.yakamozyakut.com ANKARA / Adnan Fişenk Tbmm ve İçanadolu Temsilcisi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568