Felaket olmadan kaldırın bu üstgeçidi....

Nejat TAŞKIN/ İstanbul'dan yazıyor

Felaket olmadan kaldırın bu üstgeçidi....
          İstanbul Topkapı Sur dışında, bir seneden beri faaliyet gösteren bir tren yolu üzerinde ki üst geçit adeta insanlara sıkıntı ve hatta zor anlar yaşatan bir geçit hüviyeti içinde maalesef orada bir korkunç gösteri tablosu halinde yükselmektedir. Yarım saatte bir geçen bir elektrikli tren geçişi yolu üzerinde kurulan bu geçit adeta otuz yaşının üstünde ki insanlarımız için bir felaket tuzağı gibi orada durmakta ve tam yüz basamaklı olan bu üst geçitte mutlaka ve mutlaka her gün birkaç kişi nefes darlığı sıkıntısı çekerek oturmakta ve bu üst geçidi yaptıranlara şöyle bir göz atıp, Tanrıya havale etmektedir.

         Ne olur, Belediyenin ilgili birimleri gelip burayı bir yarım saatliğine izlemiş olsa ortaya çıkacak tablo mutlaka onları da şaşırtacak ve bu geçidin yapılması için karar verenleri suçlayacaklardır.  Tren güzergahı üzerine yayaların geçmesi için, yapılacak, ışıklarla pek ala idare edile bilen bu geçiş için ,böyle harika bir üst geçit düşüncesi acaba hangi noktadan yola çıkılarak yapılmıştır, mutlaka bilmemizde fayda vardır. Hemen her gün gelip geçtiğim ve o yüz basamağı hışımla, heyecanla yürüyüp, aşmaya çalıştığımda iş yerine geldiğimde, başka iş yapmama lüzum kalmadan akşama kadar yorgunluk gidermeye çalıştığım günler çok olduğu için artık ilgililer nezdinde isyan etmek geldi içimden.
         Bunun yazı var, kışı var ihtiyarı hastası ve nefes darlığı çekenleri var. Tüm bunlar, düşünülerek yola çıkılmış olsaydı bu konuda karar verenler, yarım saatte geçen bir tren için böylesi Eyfel Kulesi gibi geçit yapmayı mutlaka düşünmezlerdi…
         Ne olur mutlaka geliniz görünüz ve ondan sonra sebep ve yapılış hakkında ki fikirlerinizi ileri sürerek, haklı çıkmaya çalışmayınız. Hele o üst geçitten hiç geçmeyen biri iseniz, umarım sizi hiç ama hiç ırgalamaz, ama her gün geçmek zorunda kalan bizleri mutlaka çok ilgilendirir. Bir felaket ve bir ölüm haberi duymadan ve en kısa zamanda bu geçidi kaldırarak yerine ışıklı bir yaya yol geçidini kısa zaman içinde gerçekleştirdiğinizde mutlaka olumlu bir karar vermiş olursunuz. İstanbul’un kıymetli ve Sayın Belediye Başkanı ile Fatih Belediyesinin Sayın Başkanı çok önemli işleri arasında vakit ayırıp bir uzanalım İstanbul Topkapı’ da ki sur dışında ki bu yere ve bu yerde ki üst geçidi izleme altına alırlarsa umarım ilk kazmayı ve yıkın emrini ortada vererek kendileri vuracaklardır.

            Bu geçit emin olunuz artık, geçit olmaktan çıkmış bir tuzak durumunda orada sırıtmaktadır. Bunun önüne geçerek ilerde doğacak tehlikeli manzaraların önlenmesi için tek işaret bu geçidin kaldırılması ve yol üstüne diğer tren yollarında olduğu gibi, ışıklı geçit lambalarının bir an evvel konularak neticeye gidilmesi gerekir. İsterdim ki, bir fotoğrafını da çekerek, bu mesajımın içerisine koymak suretiyle ilgilileri daha yerinden ikaz etmiş olurdum.
       Ama yinede inancım odur ki, ilk fırsatta izlemek için, ilgililer gelecekler kontrol edip kesin kararlarını vereceklerdir. İnşallah yanılmamış oluruz ve bu geçidin böylesi çirkin manzarasından bir an evvel kurtulduğumuzda bu işte emeği ve sözü geçenleri şimdiden kutlarız ve ilk fırsatta neticeyi beklemekte olduğumuzu da belirtmek isteriz.
        Zira her ne kadar sabrın sonu selamet ise de, artık sabırlar taştı ve geçitten, gece gece bizde yorulduk, bu yorgunluğumuzu telafi edecek mercilere sesleniyoruz.

        Elbet bu sesimizi bir duyan olur, düşüncesi içinde el verecekleri selamlıyoruz!
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568