Gaziantep'te eylem...

Gaziantep'te, meslektaşlarının özel halk otobüsü şoförü tarafından darp edilmesine tepki gösteren gazeteciler ilginç bir eyleme imza attı.

Gaziantep'te eylem...

 Manyetik biletini özel halk otobüsündeki cihaza okutarak binmek isteyen bir basın mensubunun geçen günlerde otobüs şoförünün saldırısına uğramasının ardından basın mensubuna yapılan çirkin saldırıya sessiz kalmayan meslektaşları ilginç bir eylem yaparak manyetik kartlarıyla toplu şekilde özel halk otobüsüne bindi.
İlk önce Özel Halk Otobüsçüleri Derneği önünde toplanan basın mensupları daha sonra derneğin önüne siyah çelenk bıraktı.
Buradan emniyet müdürlüğü karşısındaki durağa yürüyen gazeteciler, toplu şekilde özel halk otobüsüne binerek tek tek manyetik kartlarını cihaza okuttu.

Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapan gazeteciler adına yapılan açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi ve halk otobüslerinin ortaklaşa yaptıkları bir jest var biliyorsunuz. Vermek zorunda olmadıkları halde gazeteci arkadaşlarımıza paso verdiler. Ancak, bu konuda çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Yani maksadını aşan bazı olaylar oldu. En son geçtiğimiz hafta bir arkadaşımızın darp edilmesine kadar ulaştı. Arkadaşımızın bugün gözü kör olmadıysa tamamen şansından dolayı olmadı. Gözüne çok yakın bir yerden yaralandı. Bu tür olayların yaşanmasını istemiyoruz" denildi. Büyükşehir Belediyesi ve Halk Otobüsçüleri Derneği'nin bu soruna ortaklaşa bir çözüm bulmasını isteyen gazeteciler adına yapılan açıklamada şöyle denildi: "Özel halk otobüsü sürücüleri belediye tarafından bize verilen kartları kabul etmeyerek zorluk çıkartıyor. Bu sadece basın mensuplarına yapılmıyor. Gazi, engelli ve serbest kartı olan tüm vatandaşlar aynı sorunla karşılaşıyor." Özel halk otobüsü şoförleri rahatça araçlarını kullanabiliyorlarsa, bu otobüsüne almadığı gaziler sayesinde olduğunu anlatan gazeteciler, basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Her gün tüm yurtta ve Gaziantep'te yaşanan olayları okuyor ya da izliyorsa bu da gazetecilerin sayesindedir. Biz mesai saati gözetmeksizin vatandaşların her olaydan haberdar olması için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Her türlü tehlikeli olayların içine girerek bu olayları vatandaşların ekranlarında izlemesini, gazetede okumasını sağlıyoruz.
   
Bu konuda yetkililerin önlem almasını özel halk otobüsü şoförlerinin de gerekli eğitime tabi tutulmalarını istiyoruz. Arkadaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve yetkilileri göreve davet ediyoruz.

" Basın mensupları, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2012, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568