Güzelbey'den anlamlı iftar

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, her yıl Ramazan ayında belediyede gerçekleştirilen iftar yemeklerinin ilkini şehit aileleri ve sakatlar dernekleri için düzenledi.

Güzelbey'den anlamlı iftar

 Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen yemeğe, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Sarı, Ali Şahin, Derya Bakbak, CHP Gaziantep milletvekili Mehmet Şeker, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Şehit Aileleri, Sakatlar Derneği yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
İftar öncesi masaları dolaşarak davetlilerin Ramazan ayını kutlayan Vali Süleyman Kamçı ve protokol üyeleri gelen konuklarla bir süre sohbet etti. İftar sonrası bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Ramazan ayının bereket, bolluk, yardımlaşma ve paylaşmanın sembolü olduğu kadar, insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Güzelbey, 8 yıldır düzenlenen geleneksel iftar yemeklerinin ilkini şehit aileleri ve sakatlar derneği ile yaptıklarını belirterek, "Öncelikle bizleri kırmayarak iftar yemeğimize katıldığınız için Allah hepinizden razı olsun. Bu mübarek Ramazan ayının bereketinden hepimizin istifade etmesini temenni ediyorum. 2004 yılında başlattığımız iftar buluşmalarını 8 yıldır hiç aksatmadan sürdürerek geleneksel hale getirdik. İftar sofralarında vatandaşlarla ve çalışanlarımızla bir arada olmayı tercih ediyoruz" dedi.

Güzelbey, "İftar yemeklerinin yanı sıra bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiğimiz Ramazan şenlikleriyle hem unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Ramazan eğlencelerinin yaşatılması, hem de Gaziantep halkına gerek tanınmış, gerekse yerel sanatçıların verdiği birbirinden güzel konserlerle sevinci ve coşkuyu bir arada yaşatmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da şehrin değişik yerlerine kurdukları iftar çadırlarında her gün binlerce vatandaşa iftarda sıcak yemek verdiklerini kaydeden Güzelbey şunları söyledi: "İnsanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı amaçlıyoruz, bu duyguları bir festival ve karnaval coşkusuyla Gaziantepli hemşerilerimize sosyal ve kültürel anlamda geleneksel olarak kazandırmayı istiyoruz. Etkinliklerde kaliteye büyük önem verdik ve Gaziantep'te Ramazan şenliklerinin nezih yaşanması için elimizden geleni yapmaktayız".


Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, iftar sonrası şehit aileleri ve sakatlar derneği üyeleri ile tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi. İftar yemeğine programlarının yoğunluğu nedeniyle katılamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Halil Mazcıoğlu, CHP Gaziantep milletvekili Ali Serindağ ve MHP Gaziantep milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın'ın telgrafları okunmasıyla program sona erdi.
 
 
İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568