Hani gardaştık!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Türkiye hakkında söylediği sözler çok tartışılacak....

Hani gardaştık!

Aliyev'den şok sözler
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Türkiye hakkında söylediği sözler çok tartışılacak.
WikiLeaks'in yayınladığı son belgelere göre Aliyev, Türkiye'nin giderek İslamileştiği gibi birtakım iddialarda bulunuyor ve Türk hükümetinin kendilerine 'arka bahçe' muamelesi yapmaya çalıştığını ileri sürüyor.

TÜRKİYE GİDEREK İSLAMİLEŞİYOR

WikiLeaks'in yayınladığı son belgelere göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2010 yılının Ocak ayında dönemin ABD Bakü Büyükelçisi Richard Morningstar'la biraraya geldi.

Aliyev, Türkiye'nin giderek İslamileştiğini, camilerini, kanaat önderlerini kendilerine ihraç etmeye çalıştığını, hatta Azerbaycan Ordusu'nun içinde de uzantıları olduğunu savundu.

TÜRKİYE'NİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ

Azeri lider, Türk hükümetinin kendilerine "arka bahçe" muamelesi yapmaya çalıştığını da öne sürerek, "Tüm amacımız kendimizi Yeni Osmanlıcılık'tan korumak" dedi.

Türkiyenin Azerbaycan büyük elçisi Hulusi Kılıç ise Wikileaks'de yer alan Azerbaycan-Türkiye ilişkilerine ilişkin yazıları önemsemiyor.

Kılıç, bugün yaptığı açıklamada; "Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeş ilişkileri herkesçe malum... Bu yüzden biz bu gibi yazıları önemsemiyoruz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568