Hırvatistan EMITT Fuarı'nda

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak tanınan ve Balkanlar'ın en özel doğal ve kültürel hazinelerine ev sahipliği yapan Hırvatistan, 2015 EMITT Fuarı'nda yer almaya hazırlanıyor.

Hırvatistan EMITT Fuarı'nda
EMITT Fuarı'nda Hırvatistan standını ziyaret edenler, Adriyatik'in incisi muhteşem tarihi Dubrovnik şehri ve Neretva bölgesinin doğal güzelliklerinin yanı sıra  Zagreb'in kültürel zenginliklerini yakından tanıma fırsatı bulacak.

22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında 19'uncusu düzenlenecek olan EMITT Fuarı, kongre turizmi ile outdoor sporlarını da gündemine alarak yeni bir ilke imza atmaya hazırlanırken yaz turizmine de yenilikler getirmeye hazırlanıyor. Ülkelerin, kentlerin ve beldelerin katılımında her yıl yeni rekorlara imza atan EMITT Fuarı, dünyanın tüm güzelliklerini TÜYAP Beylikdüzü fuar alanına taşıyor. 

2015 EMITT Fuarı'nda doğal ve kültürel zenginliklerini ziyaretçilerin beğenisine sunmaya hazırlanan ülkeler arasında yer alan Hırvatistan, bu yıl özellikle tarihi mimarisi ve doğal dokusu nedeniyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren Akdeniz'in muhteşem Dubrovrik şehri ve Neretva bölgesi ile Hırvatistan'ı ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken tarihi Zagreb kentine ağırlık veren bir tanıtıma hazırlanıyor.   

Akdeniz'in mücevher ülkesi Hırvatistan
Hırvatistan'ın başta Dubrovnik şehri ve Neretva bölgesi olmak üzere olağanüstü kültürel ve doğal hazinelere ev sahipliği yaptığını ifade eden Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, Türk turistlerin özellikle son yıllarda Hırvatistan'a yoğun bir ilgi gösterdiğini, Hırvatistan'ı ziyaret eden herkesin harikalarla dolu bu güzel Akdeniz ülkesinden son derece olumlu izlenimlerle ayrıldığını belirtiyor. Hırvatistan'ı ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken şehirlerin başında ise başkent Zagreb'in geldiğini kaydeden Aydın, Zagreb'te canlı bir kültürel yaşam olduğunu, şehrin dikkat çekici, iyi korunmuş tarihi bir mimari dokuya sahip olduğuna dikkat çekiyor.  

Sıcakkanlı ve konuksever Hırvat halkının yabancı turistleri son derece iyi ağırladığını belirten Aydın, ülkenin güçlü bir turizm altyapısına sahip olduğunu, her çeşit turistik konaklama tesisiyle her bütçeye uygun tatil fırsatlarını sunduğunun altını çiziyor.    


EMITT Fuarı: EMITT Fuarı ilk kez 1997 yılında İstanbul’da TÜYAP Tepebaşı Fuar Merkezi’nde Voyager - Uluslararası Turizm ve Tatil Fuarı adıyla gerçekleştirildi. 1998 yılında Voyager adıyla gerçekleştirilen fuar üçüncü yılına girerken hızla büyüdü ve 1999’da TÜYAP Beylikdüzü’ne taşınarak 4 salonda 7000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi. Fuar, 1999 yılından bu yana EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı adıyla düzenlenmektedir. Bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından büyük ilgi gören EMITT Fuarı, yalnızca katılan ülke sayısı, kurulan stand ve alan olarak büyümekle kalmadı, Türkiye turizm sektörünün aynası oldu. Birçok ilke imza atan EMITT Fuarı, 15 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. Turizm Fuarı olmayı başardı. Fuar, önümüzdeki dönemde gerek yurtdışı gerekse yurt içinde farklı projeleri hayata geçirmeyi planlamaktadır. Dünyanın önde gelen fuar kuruluşlarından biri olan ITE Group PLC, 2009 yılında Ekin Fuar A.Ş. ortakları arasına katıldı. www.emittistanbul.com 

ITE Group PLC: ITE Group PLC, hızlı gelişen ve gelişmekte olan pazarlarda uluslararası fuarlar ve konferanslar düzenlenmektedir. Dünya genelinde 30 ofise sahip olan grup, her sene 16 ülkede 250’den fazla etkinlik gerçekleştirmektedir. ITE Group PLC; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Türkiye ve Hindistan’da seyahat fuarları ile faaliyet göstermektedir.www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Beyhan ŞERİFOĞLU
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568