İhtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin adet ayakkabı ve çanta bağışı

ANKARALI AYAKKABI VE ÇANTACILAR’DAN ASF BAĞIŞI…

İhtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin adet ayakkabı ve çanta bağışı
ANKARALI AYAKKABI VE ÇANTACILAR ANKARA ALIŞVERİŞ FESTİVALİ KAPSAMINDA İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE 10 BİN ADET AYAKKABI VE ÇANTA BAĞIŞLAYACAK.

ATO BAŞKANI BEZCİ: “BAĞIŞ KARARI TAKDİRE ŞAYANDIR” 

ATO BAŞKAN VEKİLİ ŞANAL “DAYANIŞMA RUHU FESTİVALİMİZİ AYDINLATTI”

ASF KOMİSYON BAŞKANI TAVŞAN: “ÇANTA VE AYAKKABI SEKTÖR TEMSİLCİLERİ FESTİVALİMİZE ÇOK BÜYÜK BİR RENK KATTI”

ATO AYAKKABICILIK VE ÇANTACILIK KOMİTESİ BAŞKANI MEHMET AKBACAKOĞLU, “YOKSUL VE ŞEHİT ÇOCUKLARI İLE YETİMLERİ FESTİVAL KAPSAMINDA SEVİNDİRMEK İSTİYORUZ” 


Ankaralı ayakkabı ve çantacılar, Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest-ASF) kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin adet ayakkabı ve çanta bağışlayacak. Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, bağış kararının takdire şayan olduğunu belirterek, “Bizim insanımız her durum ve ortamda iyilik ve hayırseverliğini ortaya koyuyor. Sayın Akbacakoğlu başta olmak üzere katkıda bulunan herkese müteşekkiriz” dedi.


Ankara Ticaret Odası Başkan Vekili Koray Güngör Şanal, ASF İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan ve kurul üyeleri, festival hazırlığı kapsamında kuyumcu ve mücevherat, otomotiv, kozmetik ürünleri imalat ve satıcıları, elektrikli ev aletleri, elektronik ve beyaz eşya, telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri, kuaför ve güzellik salonları sektör temsilcileriyle ayrı yarı toplantılar yaptı.   Ayakkabı ve Çanta sektörleri temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda, Ankaralı ayakkabı ve çantacılar festival kapsamında bağış yapma konusunda uzlaştı.  Tüm çanta ve ayakkabıcıların alkışlarla desteklediği karara göre Ankara Alışveriş Festivali kapsamında, ihtiyaç sahibi çocuklara 10 bin adet ayakkabı ve çanta bağışlanacak. 

Ankara Ticaret Odası Başkan Vekili Koray Güngör Şanal, sektör temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıların çok yararlı olduğunu söyledi. Ayakkabı ve çantacılar sektörlerinin festival kapsamında gerçekleştirecekleri bağışın önemine değinen Şanal, “Dayanışma ruhu festivalimizi aydınlattı” dedi. Ankara Alışveriş Festivali’nin sosyal boyutunun da bulunduğunu kaydeden Şanal, “Ayakkabı ve çanta üretim ve satışı yapan esnaf kardeşlerimiz bu yıl gerçekten örnek bir karara imza attılar. Bu duyarlılıkları gerçekten takdire şayandır” diye konuştu. 

ASF İcra Komisyonu Başkanı Yüksel Tavşan da Ankara Alışveriş Festivali’nin hazırlık çalışmaları hakkında bilgi vererek, sektörlerle yapılan toplantılarda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Ayakkabı ve çantacıların ihtiyaç sahibi 10 bin öğrenciye katkıda bulunmasının çok sevindirici bir haber olduğunu belirten Tavşan, “Çanta ve ayakkabı sektör temsilcilerimiz festivalimize büyük bir renk kattı” dedi. 
“FESTİVALİN EN MUTLUSU BİZLERİZ

Ayakkabı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı ve ATO Ayakkabıcılar Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Akbacakoğlu da, geçen iki festivalde kendisinin de icra kurulu başkanı olarak çalışmalar yürüttüğünü hatırlatarak, Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre festivaller süresince harcamaların arttığını söyledi. Alışveriş festivali deyip geçmemek gerektiğini kaydeden Akbacakoğlu, festivalin edinilen tecrübeler ışığında her yıl daha geliştiğini kaydetti. 

Ankaralı ayakkabı ve çantacılar olarak festivale nasıl katkı sağlayacaklarını düşündüklerini anlatan Akbacakoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz arkadaşlarımızla bu yıl festivalde sektörlerimiz adına ne yapabiliriz, diye konuştuk. Festival tam okulların açıldığı döneme geliyordu. Bizim geleceğimizi emanet edeceğimiz göz bebeğimiz çocuklarımızı desteklemek ve mutlu etmenin en iyisi olacağını düşünerek, 10 bin adet ayakkabı ve çanta bağışı yapmak konusunda anlaştık. Bu festivalin en mutlusu bizleriz çünkü bir taşla üç kuş vuracağız.  Bir yandan eğitime, diğer yandan festivale katkı sağlarken, çocuklarımızı da mutlu edeceğiz”


ATO BAŞKANI BEZCİ

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci de, ayakkabı ve çantacıların yardım kararını büyük bir memnuniyetle karşıladığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Ankara Alışveriş Festivali kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklarımızın unutulmaması ve onların okulların açıldığı dönemde ihtiyaçlarının karşılanması kararı gerçekten takdire şayandır. “Bizim insanımız her durum ve ortamda iyilik ve hayırseverliğini ortaya koyuyor. Sayın Akbacakoğlu başta olmak üzere katkıda bulunan herkese müteşekkiriz” 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568