KKYDP başvuruların değerlendirilmesine başlandı

“Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar çerçevesinde 9. Etap 2014/43 Nolu Tebliğ kapsamında 12.02.2015 tarihine kadar yatırımcılarımız tarafından 28 adet başvuru yapılmıştır.” dedi.

KKYDP başvuruların değerlendirilmesine başlandı
KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI (KKYDP) ÇERÇEVESİNDE SİSTEM ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİNE BAŞLANDI

Konuya ilişkin açıklama yapanKilis İl Proje Değerlendirme Komisyonu Başkanı Vali Yardımcısı Hakan EZGİ; “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar çerçevesinde 9. Etap 2014/43 Nolu Tebliğ kapsamında 12.02.2015 tarihine kadar yatırımcılarımız tarafından 28 adet başvuru yapılmıştır.”  dedi.

Kilis Vali Yardımcısı Hakan EZGİ başvuru konuları; “Yaş Meyve Sebze Tasnifi Tesisi, Zeytinyağı Üretim Tesisi, Bulgur Üretim Tesisi, Soğuk Hava Deposu Tesisi, Pekmez ve Lokum Üretim Tesisi, Mantar Üretim Tesisi, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Tesisi ile Broyler Tavuk Çiftliği Tesisi” olan projelerin birçoğunun ilimiz için yeni yatırım konuları olduğunu, başvuruların İl düzeyinde başvuru değerlendirme çalışmalarının devam ettiğini, değerlendirme sonuçlarının 12.03.2015 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Nihai değerlendirmeler sonunda hibe programına alınacak projeler yatırımcılarımıza ve İlimize hayırlı olsun.” Dedi.

Toplantıya İl Özel Sekreteri Mustafa Bolat,Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu,Çevre ve Şehircilik İl  Müdürü Faruk Erke, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ercan Dadlı, Kilis Ticaret Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş katıldı.
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568